Reklama

Wiceszef sztabu UE z wizytą w Polsce

W ubiegłym tygodniu polskie Dowództwo Operacji UE na potrzeby Grupy Bojowej UE Państw V4 w Krakowie, odwiedził zastępca dyrektora ds. operacyjnych Sztabu Wojskowego UE generał Daniel Grammatico.

Publikacja: 18.01.2016 15:23

Wiceszef sztabu UE z wizytą w Polsce

Foto: Fotorzepa, Piotr Stasiuk

Generał Grammatico na spotkaniu z polskimi oficerami zapoznał się z procesem przygotowań do dyżuru jaki przeszła Grupa Bojowa V4. Generałowi została także przybliżona tematyka i przebieg majowego treningu obsady Grupy Bojowej UE Państw V4 w Krakowie.

Warto przypomnieć, że od 1 stycznia br. Wyszehradzka Grupa Bojowa Unii Europejskiej pod dowództwem „Błękitnej" Brygady rozpoczęła swój półroczny dyżur. - W trakcie pierwszego w tym roku wspólnego szkolenia żołnierze z dowództwa i sztabu Grupy Bojowej doskonalili umiejętności dotyczące odzyskiwania izolowanego personelu, a także uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez oficerów Wielonarodowego Korpusu Północ – Wschód z procedur planowania operacyjnego oraz zapoznawali się z informacjami na temat potencjalnego rejonu zaangażowania - poinformował kpt. Janusz Błaszczak z 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej.

We wtorek „Błękitną" Brygadę odwiedził właśnie generał Grammatico. Francuski generał uczestniczył również w szkoleniu dowództwa i pododdziałów Wyszehradzkiej Grupy Bojowej Unii Europejskiej.

W połowie grudnia ministrowie V4 dyskutowali na temat wzmocnienia współpracy obronnej oraz stanu realizacji obecnych i przyszłych przedsięwzięć wynikających z tzw. Action Plan, który wytycza najważniejsze kierunki prac grupy. Polskę reprezentował wiceminister Obrony Narodowej Tomasz Szatkowski.

Zobacz także:

Reklama
Reklama

Afera podsłuchowa: Inwigilowały dwie grupy

Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Służby
Dlaczego w Lubartowie ogłoszono alarm powietrzny? Wojewoda czeka na wyjaśnienia
Służby
Odmowa prezydenta Karola Nawrockiego. Nie przyznał orderów i odznaczeń w służbach specjalnych
Służby
Sondaż: Niejednoznaczna ocena działań państwa po dywersji na torach
Służby
Kolejna wizyta funkcjonariuszy CBA w siedzibie fundacji Tadeusza Rydzyka
Materiał Promocyjny
Lojalność, która naprawdę się opłaca. Skorzystaj z Circle K extra
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama