Reklama
Rozwiń

IOWISZ powie, czy warto otwierać szpital

Przedsiębiorca, który dopiero chce otworzyć przychodnię albo lecznicę, może się starać o wydanie opinii o celowości inwestycji.

Aktualizacja: 13.07.2018 08:43 Publikacja: 13.07.2018 08:42

IOWISZ powie, czy warto otwierać szpital

Foto: Adobe Stock

Z nowelizacji ustawy o świadczeniach zdrowotnych finansowanych ze środków publicznych, która wchodzi w życie 13 lipca, jasno wynika, że Instrument Oceny Wniosków Inwestycyjnych w Sektorze Zdrowia (IOWISZ) ma służyć nie tylko już istniejącym placówkom leczniczym, ale również podmiotom, które dopiero myślą o ich otwarciu. W noweli czytamy, że opinię o celowości inwestycji może uzyskać zarówno ten, kto już wykonuje działalność leczniczą, jak i ten, kto zamierza utworzyć podmiot wykonujący działalność leczniczą, a także ten, kto zamierza taką działalność wykonywać.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Prawo drogowe
Egzamin na prawo jazdy będzie trudniejszy? Jest stanowisko WORD Warszawa
Sądy i trybunały
Krystyna Pawłowicz przeniesiona w stan spoczynku. Uchwała TK
Prawo w Polsce
Trybunał Konstytucyjny: mniej religii w szkołach jest bezprawne
W sądzie i w urzędzie
Dziedziczenie nieruchomości: prostsze formalności dla nowych właścicieli
W sądzie i w urzędzie
Od 1 lipca nowości w aplikacji mObywatel. Oto, jakie usługi wprowadzono