Dotychczasowy wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński zastąpił na stanowisku wojewody mazowieckiego Konstantego Radziwiłła, który będzie ambasadorem RP w Wilnie. W związku z tym dotychczasowy wicewojewoda łódzki Karol Młynarczyk objął urząd po swoim dotychczasowym przełożonym, Tobiaszu Bocheńskim.

Jak czytamy na stronie Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi, Karol Młynarczyk urodził się 9 września 1958 w Radomsku. Ukończył Śląską Akademię Medyczną w Katowicach. Przez 30 lat był zawodowo związany z oddziałem chorób Wewnętrznych w Szpitalu w Pajęcznie. Od 1999 nieprzerwanie zasiadał w radzie powiatu pajęczańskiego. Dwukrotnie pełnił funkcję wiceprzewodniczącego komisji zdrowia i edukacji. Na stanowisko wicewojewody łódzkiego powołany został przez premier Beatę Szydło w 17 grudnia 2015 roku.

Tobiasz Bocheński urodził 15 grudnia 1987 r. w Łodzi. Jest absolwentem prawa na Wydziale Prawa i Administracji UŁ. Był sekretarz ds. naukowych Centrum Myśli Polityczno-Prawnej im. Alexisa de Tocqueville'a. W latach 2012-2016 był dyrektor Biura Wojewody. W marcu 2019 r. obronił rozprawę doktorską na Wydziale Prawa i Administracji UŁ pt. Cato's Letters. Polityczno-prawny wymiar republikańsko-liberalnej syntezy. Urząd Wojewody Łódzkiego sprawował od 25 listopada 2019 r.

Czytaj więcej

Dotychczasowy wojewoda mazowiecki nowym ambasadorem na Litwie