Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 28.12.2020 06:21 Publikacja: 27.12.2020 20:49
Z początkiem roku w Polsce pojawi się 10 nowych miast.
Foto: Adobe Stock
Oto lista nowych miast: Kamieniec Ząbkowicki na Dolnym Śląsku, Goraj w powiecie biłgorajskim, Kamionka w lubartowskim na Lubelszczyźnie, Sochocin, Wiskitki i Solec nad Wisłą na Mazowszu, choć Solec leży w historycznej Małopolsce, Dubiecko – w Przemyskiem, Wodzisław w Świętokrzyskiem, Budzyń i Koźminek w Wielkopolsce.
W ten sposób liczba miast w Polsce wzrośnie do 954, z czego 2/3 wchodzi w skład gmin miejsko-wiejskich, a reszta tworzy samodzielne miasta gminy, z których 66 największych ma jednocześnie prawa powiatu. Warszawa ma nadto szczególny ustrój i dzielnice samorządowe.
Każdy z małżonków może wydawać ze wspólnego majątku na swoje potrzeby, byle go nie trwonił – stwierdził Sąd Najw...
Resort infrastruktury przygotował projekt nowelizacji rozporządzenia o znakach i sygnałach drogowych. Co się zmi...
Choć urzędy stanu cywilnego nie badają, ilu mężów po ślubie przyjmuje nazwisko żony (całkowicie lub zachowując r...
W czerwcu niektórzy rodzice mogą otrzymać 800 plus nieco wcześniej niż wynika z harmonogramu. Jest też grupa, do...
Polski bank z wyróżnieniem w kategorii Metaverse. Międzynarodowe jury doceniło innowacyjną kampanię Pekao dla młodych klientów.
Zawody związane z bezpieczeństwem życia i zdrowia zajmują czołowe miejsca w tegorocznej edycji rankingu najbard...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas