Reklama
Rozwiń
Reklama

Sąd: prezydent miasta nie mógł powołać Forum Młodzieży

Rządzący miastem nie miał do tego ustawowych kompetencji ani podstawy prawnej – uznał sąd w dwóch sprawach.

Aktualizacja: 29.09.2021 11:01 Publikacja: 29.09.2021 07:39

Sąd: prezydent miasta nie mógł powołać Forum Młodzieży

Foto: Fotorzepa / Paweł Rochowicz

Z takim przekonaniem wojewoda śląski stwierdził nieważność zarządzenia prezydenta Zawiercia w sprawie powołania Zawierciańskiego Forum Młodzieży. Ciało to, powołane w październiku 2019 r. w miejsce dotychczasowej Młodzieżowej Rady Miasta, miało się składać z aktywnych społecznie i samorządowo uczniów w wieku 13–20 lat, reprezentujących szkoły z gminy Zawiercie.

Rozstrzygnięcie wojewody zapoczątkowało spór, który jak na razie zakończył się dwoma nieprawomocnymi wyrokami Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach.

Pozostało jeszcze 81% artykułu

RP.PL i The New York Times!

Kup roczną subskrypcję w promocji - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Prawo drogowe
Rząd chce podwyższyć opłaty za przejazd drogami ekspresowymi i autostradami
Nieruchomości
Spółdzielcy będą wreszcie na swoim. Rząd chce rozwiązać problem z PRL
Konsumenci
Frankowicze. Sąd nie zawsze związany stanowiskiem sądu odwoławczego
Prawo rodzinne
Jak po rozwodzie wycenić nakłady małżonka na wspólny majątek? Wyrok SN
Materiał Promocyjny
Jak budować strategię cyberodporności
Podatki
Darowizna od rodzica powinna iść na konto dziecka. Bo fiskus ją opodatkuje
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama