Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 01.10.2018 06:03 Publikacja: 30.09.2018 15:23
Rysuje Arkadiusz Krupa
Foto: Rzeczpospolita
Rzecznik dyscyplinarny zainteresował się sędzią Arkadiuszem Krupą. To już kolejna osoba, której może grozić dyscyplinarka – grzmią na forum sędziowie. Czuje się pan zagrożony?
Arkadiusz Krupa: Przede wszystkim moja sprawa wygląda nieco inaczej niż sędziów, którzy zostali wezwani przez rzecznika dyscyplinarnego sędziów powszechnych. Przynajmniej na razie. Toczy się jakby obok mnie. Z tego, co jest mi wiadome, to w sądzie, w którym orzekam, poproszono o przygotowanie akt spraw, w których sądziłem. Chodzi o statystykę i – najogólniej rzecz ujmując – o ocenę mojej postawy w sądzie.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Sąd Okręgowy w Białymstoku przyznał obywatelom Afganistanu po 5 tys. zł zadośćuczynienia w za niesłuszne zatrzym...
W czwartek Sąd Rejonowy w Pszczynie ogłosił wyrok w procesie trzech lekarzy, którzy w 2021 r. w Szpitalu Powiato...
Skierowałam do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z publikacją adnotacji...
Przedsiębiorca prowadzący sklep internetowy musi zapewnić dostępność cyfrową świadczonych usług, a więc tak zmie...
Moda na motocykle przybiera na sile już od kilku lat. W ubiegłym roku liczba nowych rejestracji była dwa razy wyższa niż pięć lat wcześniej.
W aplikacji mObywatel pojawi się nowa funkcjonalność, która sprawi, że po kolizji drogowej nie trzeba będzie spi...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas