Muzeum Książąt Czartoryskich zostało ponownie otwarte 19 grudnia 2019 roku po gruntownym remoncie, trwającym od 2010 roku. Nowa, stała ekspozycja prezentuje zbiory z kolekcji książąt Czartoryskich, jednej z najcenniejszych kolekcji muzealnych w Polsce, a także w Europie. Podziwiać można na niej arcydzieła klasy światowej – „Damę z gronostajem” Leonarda da Vinci i „Krajobraz z miłosiernym Samarytaninem” Rembrandta van Rijna, a także dzieła największych polskich artystów oraz panteon narodowych pamiątek.

Ten oddział Muzeum Narodowego w Krakowie został uhonorowany podwójnie, bo otrzymał też Sybillę w  kategorii „nowe i zmodernizowane wystawy stałe”.

Jury podkreśliło, że kolekcja Muzeum Książąt Czartoryskich ma wymiar światowy. Doceniło także szybki postęp prac, który doprowadził do otwarcia muzeum w zaledwie trzy lata od przekazania zbiorów i nieruchomości Muzeum Narodowemu w Krakowie.

Od otwarcia w grudnia 2019 roku do połowy października 2020 roku wystawę obejrzało ponad 74 tys. osób.

Nagrody Sybilli przyznawana są od 1980 roku. Konkurs organizowany jest przez Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W tym roku z powodu pandemii po raz pierwszy wyniki konkursu ogłoszone zostały on-line. Nagrody przyznano w sześciu kategoriach.

Za wystawę czasową nagrodzono Muzeum Narodowe w Warszawie  - za pokaz  „Pologne 1840–1918. Peindre l’âme d’une nation”, zorganizowany w Muzeum Louvre-Lens we  Francji we współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza.

W kategorii „Konserwacja i ochrona dziedzictwa kultury” Sybillę otrzymało Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie za projekt „Źródła przemian. Ochrona i udostępnienie historycznego dziedzictwa Łazienek Królewskich. Konserwacja i remont Białego Domku oraz Wodozbioru wraz z zabytkowym ogrodem w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie”, realizowany w latach 2017-2019.

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN  nagrodzono w kategorii „Zarządzanie” za stworzenie indeksu genealogicznych Żydów polskich.

Za projekt edukacyjny „Prosta opowieść o trudnym miejscu” nagrodzono, Muzeum Stutthof w Sztutowie. A Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej uhonorowano za  projekt naukowo-badawczy „Kolędowanie na Rzeszowszczyźnie”.