W maju ubiegłego roku monochromatyczny obraz Banksy’ego zatytułowany „Game Changer” został powieszony w szpitalu w Southampton. Czarno-biały rysunek przedstawia małego chłopca, trzymającego w dłoni zabawkę przypominającą pielęgniarkę z maseczką ochronną i peleryną, atrybutem superbohaterów. Jedynym kolorowym elementem pracy jest czerwony krzyż na fartuchu pielęgniarki. W koszu śmieci, który stoi obok chłopca, wylądowały figurki Batmana i Spidermana.

Banksy wystawi teraz obraz na aukcję, z której pieniądze przeznaczone zostaną na pomoc brytyjskiej służbie zdrowia NHS. W szpitalu pozostanie reprodukcja pracy.

Szacuje się, że dzieło może zostać wylicytowane nawet za 3,5 miliona funtów. Firma aukcyjna Christie's zaznaczyła, że ??praca to „obraz nadziei”, który stanowi „osobisty hołd dla tych, którzy odwracają bieg pandemii”. - Game Changer to uniwersalny hołd dla wszystkich walczących na pierwszej linii tego kryzysu. Ta praca jest wyrazem uznania dla siły i odporności tych, którzy wykazali się prawdziwą odwagą podczas pandemii, czyli personelu medycznego - powiedziała Katharine Arnold z Christie’s.

Najnowszy mural Banksy’ego pojawił się na murze byłego więzienia w Reading w Wielkiej Brytanii. W wideo, który Banksy opublikował na Instagramie widać, jak w nocy pojawia się pod budynkiem byłego więzienia. Ma ze sobą szablon i wykonuje na murze graffiti przedstawiające zwisającego na połączonych prześcieradłach mężczyznę, który ucieka z zakładu karnego z maszyną do pisania.

Banksy to jeden z najbardziej tajemniczych i cenionych artystów na świecie. Od lat konsekwentnie ukrywa swoją tożsamość i nie chce pokazywać swojej twarzy. Brytyjski artysta dokonał rewolucji w sztuce, wyprowadzając ją z galerii oraz muzeów na ulice. Jednym z najważniejszych zagadnień, jakie Banksy odkrywa w swoich pracach, jest problem nadmiernej konsumpcji w życiu współczesnego człowieka. Kupowanie i nabywanie dóbr, które dla niektórych stało się podstawowym dążeniem, jest według niego zjawiskiem stanowiącym duże zagrożenie dla społeczeństwa.