W październiku 3,5-letnią naukę na Wydziale Wzornictwa rozpocznie 12 studentów. Trzyetapowa rekrutacja ruszy latem. Tutaj warunkiem przyjęcia nie będzie świadectwo maturalne, ale przede wszystkim talent.
Kandydaci będą musieli zdać egzamin praktyczny z rzeźby, rysunku i projektowania oraz pozytywnie przejść rozmowę kwalifikacyjną. – Liczymy nie tylko na świeżo upieczonych maturzystów, ale też na osoby, które już w modzie pracują i chciałyby się dokształcić – przyznaje przedstawicielka ASP Linda Czerniawska.
Program studiów ma być wzorowany na tych z zagranicznych uczelni kształcących projektantów.
– Na studiach będzie można zdobyć wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu projektowania ubioru, ale też z biznesu – mówi Czerniawska. I dodaje, że uczelni zależy, by nauczyć przyszłych projektantów efektywnego działania na rynku mody. – Chcemy przekonać studentów, żeby nie robili projektów tylko do szuflady, ale nauczyli się właściwie je prezentować i sprzedawać – podkreśla Czerniawska.
Katedra Mody ma współpracować nie tylko ze znanymi projektantami, ale też z dużymi firmami odzieżowymi oferującymi studentom praktyki i staże.