Reklama

Magdalena Papiernik-König: Z korzyścią dla klienta i dla branży prawniczej

Stosunkowo późno dostrzeżono zalety projektowego podejścia do prowadzonych spraw.

Publikacja: 06.03.2024 02:01

Magdalena Papiernik-König: Z korzyścią dla klienta i dla branży prawniczej

Foto: Adobe Stock

Korzystanie ze zdobyczy nowych technologii, w tym chatu GPT, to pierwsze skojarzenie, gdy mowa o transformacji usług prawnych. Nie bez powodu – w ostatnich latach branża prawna poczyniła wiele, aby dostosować się do wyzwań, jakie stawia prawnikom współczesność i realia biznesowe.

Mniej znanym przykładem transformacji, lecz równie skutecznym i korzystnym dla klientów, jest wdrożenie zarządzania projektami prawnymi. Branża prawnicza stosunkowo późno dostrzegła zalety projektowego podejścia do prowadzonych spraw, które już od dziesięcioleci jest praktykowane w większości sektorów gospodarki (jak produkcja, budownictwo, inżynieria, technologia informacyjna). Project Management Institute (PMI), czyli międzynarodowe stowarzyszenie kierowników projektów, powstało przeszło 50 lat temu i obecnie ma ponad 680 tys. członków na całym świecie.

Pozostało jeszcze 91% artykułu

PRO.RP.PL i The New York Times w pakiecie!

Podwójna siła dziennikarstwa w jednej ofercie.

Kup roczny dostęp do PRO.RP.PL i ciesz się pełnym dostępem do The New York Times na 12 miesięcy.

W pakiecie zyskujesz nieograniczony dostęp do The New York Times, w tym News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

Reklama
Rzecz o prawie
Ewa Szadkowska: Ach, ta głupia AI
Rzecz o prawie
Katarzyna Batko-Tołuć: Obrona ludności bez ludności?
Rzecz o prawie
Jacek Dubois: Co by powiedział Cyceron
Rzecz o prawie
Robert Damski: Chodzi o prawo i sprawiedliwość
Materiał Promocyjny
Bieszczady to region, który wciąż zachowuje aurę dzikości i tajemniczości
Rzecz o prawie
Leszek Kieliszewski: Krótka historia krypto zakończona bublem prawnym
Materiał Promocyjny
Jak sfinansować rozwój w branży rolno-spożywczej?
Reklama
Reklama