Reklama

Global Entrepreneurship Monitor 2015: Polacy chcą spróbować szans w biznesie

Ponad połowa rodaków czuje się na siłach, by spróbować szans w biznesie.
Global Entrepreneurship Monitor 2015: Polacy chcą spróbować szans w biznesie

Foto: Bloomberg

Już wkrótce w Polsce powinny się pojawić tysiące nowych start-upów. Co piąty Polak planuje bowiem zostać przedsiębiorcą w ciągu trzech najbliższych lat, a co trzeci dostrzega w swoim otoczeniu okazję do założenia firmy – wynika z najnowszej edycji światowego badania przedsiębiorczości Global Entrepreneurship Monitor 2015.

Jego autorzy przeanalizowali populację dorosłych w 60 krajach świata pod kątem przedsiębiorczych postaw i aspiracji oraz postrzegania przedsiębiorczości. Okazało się, że w Polsce te postawy i aspiracje w 2015 r. wyraźnie się poprawiły w porównaniu z poprzednimi dwoma latami, gdy odsetek chętnych do założenia firmy spadał (do 16 proc. w 2014 r.). Natomiast w zeszłym roku ponownie poszedł w górę (do 20 proc.), zdecydowanie przewyższając europejską średnią.

Pozostało jeszcze 83% artykułu

Ostatnia szansa na dostęp do NYT w rocznej subskrypcji RP.PL!

Skorzystaj z ostatnich kodów dostępu do The New York Times w ramach dowolnej rocznej subskrypcji i ciesz się dwoma dostępami do najbardziej zaufanych źródeł informacji z kraju i świata.

Promocja dotyczy rocznej subskrypcji pakietu RP.PL, PRO.RP.PL oraz e-Prenumeraty „Rzeczpospolita" w pakiecie z The New York Times na 12 miesięcy.

Kliknij i poznaj szczegóły.

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama