- Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna w Cannes promuje Polską Strefę Inwestycji. O 2018 r. cała Polska znalazła się w strefie ekonomicznej. Spotykamy się z polskimi i światowymi deweloperami, którzy budują hale produkcyjne i stawiają centra usług wspólnych. Promujemy wiedzę, że ich klienci mogą uzyskać zwolnienie z podatku dochodowego. Każda branża produkcyjna może uzyskać to zwolnienie. Również nowoczesne usługi dla biznesu jak call center – mówi Anna Korczak.

- Obejmujemy wschodnią część województwa pomorskiego oraz całe kujawsko-pomorskie. Nie tylko wydajemy decyzje o wsparciu, ale też oferujemy tereny inwestycyjne w tym regionie – dodaje.

- W województwie pomorskim jest problem z terenami inwestycyjnymi powyżej 10 ha. Jest tam bardzo ciasno. W kujawsko-pomorskim jest lepiej pod tym kątem. Mamy zapytania nie tylko od polskich, ale też zagranicznych inwestorów. Dzięki ustawie z 2018 r. przedsiębiorca niezależnie, gdzie się znajduje może otrzymać zwolnienie z podatku dochodowego. Nie tylko duże podmioty, ale również mikro. Minimalne nakłady inwestycyjne, żeby wejść w strefę są dostosowane do wielkości przedsiębiorstwa i powiatu – tłumaczy project manager.

- Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna w najbliższych latach chce się pokazywać na międzynarodowych i polskich targach. Spotykamy się z włodarzami gmin i miast, którzy wiedzą, co się dzieje na ich podwórku. Otworzyliśmy już trzy centra programowania robotów przemysłowych, czwarte planujemy w Inowrocławiu. Mamy prężnie rozwinięty zespół szkolnictwa branżowego, który współpracuje ze szkołami zawodowymi i podstawowymi. Inwestorzy wspomagają nas w tworzeniu tych centrów i wspólnie przekonujemy młodzież, że zawód jest ważny. To jest przyszłościowe – ocenia Anna Korczak.