Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 11.07.2025 16:50 Publikacja: 09.05.2023 15:01
Foto: Adobe Stock
Za wnioskiem dotyczącym przedłużenia zawieszenia ceł importowych, ceł antydumpingowych i środków ochronnych dla ukraińskiego eksportu do Unii Europejskiej na kolejny rok, w kontekście wojny napastniczej Rosji, która hamuje zdolność Ukrainy do handlu z resztą świata, zagłosowało we wtorek 537 europosłów, przeciw było 42, a 38 wstrzymało się od głosu.
Zawieszenie taryf dotyczy owoców i warzyw objętych systemem cen wejścia, a także produktów rolnych i przetworzonych produktów rolnych objętych kontyngentami taryfowymi. Produkty przemysłowe podlegają zerowym cłom od 1 stycznia 2023 r. na mocy umowy stowarzyszeniowej UE-Ukraina, więc nie są objęte nową propozycją.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Rosja sprzedała za granicę najmniej zboża od 17 lat. Terminale zbożowe w portach zieją pustkami. Powody są dwa:...
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
W 2024 r. do Polski sprowadzono 8,4 mln świń. Wartość tego importu sięgnęła 3,5 mld zł, z czego znakomita większ...
Podczas przewodnictwa naszego kraju w Radzie Unii Europejskiej uzyskaliśmy szereg rozwiązań, których oczekiwali...
Polska prezydencja skupiła się na bezpieczeństwie żywnościowym, usprawnieniu Wspólnej Polityki Rolnej, wzmocnien...
Ukraina i Unia Europejska osiągnęły wstępne porozumienie w sprawie przyszłego eksportu ukraińskich produktów rol...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas