Był taki plan, ale to tak zawsze jest. Ja pamiętam - bo uczestniczyłem w przygotowaniu bardzo wielu wizyt, że początkowo zapowiedzi - jeśli chodzi o czas i możliwości - są bardzo duże, a później tego czasu jest coraz mniej i trzeba eliminować pewne elementy. Rzeczywiście był projekt wizyty prezydenta Obamy w Krakowie, oczywiście nie tylko ze względu na grób Lecha i Marii Kaczyńskich, ale ze względu na to, że Kraków w ogóle jest atrakcyjnym miejscem i prezydent Obama - zwłaszcza, gdyby był z żoną - miałby wielką ochotę, żeby Kraków zobaczyć - powiedział Kuźniar.?

Dodał, że w obecnej fazie przygotowań takiej wizyty nie planuje się.?

Wczoraj w Radiu ZET doradca prezydenta Komorowskiego, prof. Tomasz Nałęcz mówił, że nie ma żadnych informacji w tej sprawie. Media podają nieoficjalnie, że Obama "wyraził chęć upamiętnienia ofiar katastrofy smoleńskiej".

W kwietniu ubiegłego roku prezydent USA miał być na pogrzebie Lecha i Marii Kaczyńskich na Wawelu. Jego przylot okazał się niemożliwy z powodu wybuchu wulkanu na Islandii.?

Europoseł SLD Marek Siwiec powiedział, że ważne jest, aby w tej sprawie nie doszło do awantury, "które rodziny mają się spotkać i jak to ma wyglądać".? Internauci też odniesli sie do tej informacji. "99999" napisał pod artykułem Ambasadora Stanów Zjednoczonych w Polsce Lee Feinsteina:?

Panie ambasadorze oczekuję, że Pan poradzi Prezydentowi Obamie, żeby się zrehabilitował i złożył kwiaty na sarkofagu Prezydenta L. Kaczyńskiego, który - jak wiadomo - uważał USA za najważniejszego, strategicznego sojusznika Polski i prowadził politykę zagraniczną w tym kierunku. Oczekuję też, że Prezydent USA ma w zwyczaju spotkanie z przywódcą najsilniejszej formacji opozycyjnej.?