Reklama

Czy Kwaśniewski zjednoczy Palikota z Millerem?

O godz. 16 ma dojść do spotkania Aleksandra Kwaśniewskiego z Januszem Palikotem. Czy to początek politycznej przyjaźni? I co na to Leszek Miller?

Publikacja: 20.12.2011 15:54

Czy Kwaśniewski zjednoczy Palikota z Millerem?

Foto: W Sieci Opinii

Serwis wyborcza.pl pisze krótko:

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski przyjmie dziś po południu w siedzibie swojej fundacji cały klub parlamentarny Ruchu Palikota. (…) I Miller, i Palikot chcą, by Kwaśniewski był patronem zjednoczonej centrolewicy. Ale Kwaśniewski twierdzi, że "na siłę" nie będzie obu partii kleić.

Palikot planuje kongres lewicowych ugrupowań na 1 maja. Już w połowie listopada wynajął na ten dzień Salę Kongresową w Pałacu Kultury i Nauki.

Miller pytany przez tvn24, czy otrzymał zaproszenie od Kwaśniewskiego na spotkanie w Aleji Przyjaciół, odparł:

Nie, a dlaczego pani pyta?

Reklama
Reklama

Bo dzisiaj Janusz Palikot wraz ze swoim klubem zaproszony jest na spotkanie… 

Różnica między nami jest taka, że Janusz Palikot chodzi na spotkania do prezydenta Kwaśniewskiego, a przezydent Kwaśniewski przychodzi do nas…

I dlatego jutro Kwaśniewski ma przybyć na spotkanie z klubem SLD, by porozmawiać o "bieżącej sytuacji politycznej". Miller nie pozostawia wątpliwości, że zjednoczeniowe pomysły Kwaśniewskiego nie wchodzą w grę:

Od czasu do czasu Janusz Palikot może się do nas przyłączyć, potem odejść, potem znowu się przyłączyć, ta droga tak wygląda.

Były premier sugeruje, że wizytę woli złożyć premierowi Donaldowi Tuskowi. Choć zaproszenia na Aleje Ujazdowskie nie dostał – to zaraz zastrzegł, że:

Jeszcze nie, ale idą święta, kto wie...

Reklama
Reklama

Przypomnijmy, że jeszcze we wrześniu Aleksander Kwaśniewski mówił, że Ruch Palikota jest partią "opartą na negacji i antysystemową":

Perwersyjne w pomyśle Palikota jest to, że na czele partii stoi człowiek, jeden z najbogatszych w Polsce, były parlamentarzysta, który był członkiem partii rządzącej, jest członkiem polskiego establishmentu i zajmuje tam jedno z czołowych miejsc. Palikot to nie jest osoba, która postanowiła rozdać cały swój majątek biednym.

Ale zaraz po ogłoszeniu wyniku wyborów z 10 października 2011 r. umawiał się z Januszem Palikotem na rozmowy. Jak się zakończy ta polityczna ofensywa Kwaśniewskiego? Ilu członków SLD Palikot przejmie w maju 2012 roku?

Publicystyka
Dani Dayan: Naszym celem jest zawsze ochrona prawdy
Publicystyka
Jarosław Kuisz: Dwa Zachody – zupełnie różne światy, które coraz więcej różni
Publicystyka
Jan Zielonka: Kto przekona europejskich wyborców i polityków, by poszli po rozum do głowy?
Publicystyka
Prof. Piątkowski: Gospodarcza droga do przyszłości
Materiał Promocyjny
Startupy poszukiwane — dołącz do Platform startowych w Polsce Wschodniej i zyskaj nowe możliwości!
Publicystyka
Jacek Nizinkiewicz: Jak Donald Trump obnaża słabość Karola Nawrockiego
Materiał Promocyjny
Jak rozwiązać problem rosnącej góry ubrań
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama