Reklama

Arkadiusz Mularczyk: Niech Hofman nie kreuje fantastycznych teorii

Szef klubu Solidarnej Polski Arkadiusz Mularczyk odpowiada na zarzuty Adama Hofmana z PiS. W „Polsce The Times” mówi też o konflikcie w prokuraturze
Arkadiusz Mularczyk: Niech Hofman nie kreuje fantastycznych teorii

Foto: W Sieci Opinii

Na stwierdzenie Hofmana, że mózgiem klubu Solidarna Polska jest Jacek Kurski, a wszelkie decyzje podejmowane są przez grupę posłów SP w Brukseli, Mularczyk odpowiada:

Ja z kolei słyszałem na korytarzach sejmowych, że do PiS przechodzi Janusz Palikot i ma tam zastąpić Hofmana na stanowisku rzecznika prasowego.

W takim samym tonie, na pytanie czy możliwe jest połączenie sił ziobrystów ze Schetyną, stwierdza:

Taką samą koalicją z rozsądku będzie wstąpienie Janusza Palikota do PiS i wsparcie takiej formacji przez Jerzego Urbana.

Mularczyk krytykuje Hofmana:

Reklama
Reklama

Hofman realizuje jakąś podłą strategię medialną próby przyklejenia do Solidarnej Polski różnych zgranych nazwisk. Lepiej by było, gdyby rzecznik prasowy PiS wziął się do pracy poselskiej niż za kreowanie fantastycznych teorii. Albo niech zajmie się pisaniem książek z gatunku political fiction.

Na temat ustawy o prokuraturze:

Trzeba po prostu wrócić do rozwiązań dających większą władzę prokuratorowi generalnemu wewnątrz prokuratury. Teraz odrębny jest tam pion IPN, odrębna jest Naczelna Prokuratura Wojskowa.

Z kolei Krajowa Rada Prokuratury posiada duże uprawnienia, które ograniczają w działaniach prokuratora generalnego. Ale takie pozbawienie władzy prokuratora generalnego było właśnie celem ostatniej nowelizacji ustawy o prokuraturze, bo inaczej mogłaby ona być dzisiaj niebezpieczna dla aktualnie rządzących.

Czy napięć w prokuraturze było więcej?

W mojej ocenie chodzi także o odpowiedź, kto rzeczywiście w prokuraturze rządzi. Nie może być sytuacji dwu- czy trójwładzy. Pełnię kompetencji powinien posiadać prokurator generalny.

Reklama
Reklama

W tej chwili władza Andrzeja Seremeta jest bardzo ograniczana przez różne instytucje wewnątrz i zewnątrz prokuratury. Dla dobra wymiaru sprawiedliwości byłoby dobrze, gdyby ta sprawa jak najszybciej została rozwiązana. Solidarna Polska poprze takie zmiany.

Publicystyka
Marek A. Cichocki: SAFE, czyli czy Polacy w ogóle „umieją w wojnę”?
Materiał Promocyjny
PR&Media Days 2026
Materiał Promocyjny
Nowoczesne finanse, decyzje finansowe w świecie algorytmów – jak zachować kontrolę
Publicystyka
Od wielkiej przyjaźni do wizji zagłady. Zapomniana historia relacji Izraela i Iranu
Publicystyka
Marek A. Cichocki: Czerwone granice międzynarodowej polityki
Publicystyka
Konrad Szymański: Nad SAFE unosi się długi cień Zbigniewa Ziobry
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama