Lokalne media informowały, że w Wuerzburgu trwała operacja z udziałem znacznych sił policyjnych. Zablokowano część ulic w mieście po tym, jak doszło do "brutalnego przestępstwa".

Pierwsze doniesienia mówiły, że sprawcą był uzbrojony w broń białą mężczyzna. Napastnik atakował przypadkowych przechodniów w centrum miasta.

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie ukazujące moment, w którym prawdopodobny sprawca (mężczyzna w maseczce ochronnej) rzuca czymś w inną osobę, trzymając jednocześnie długi nóż.

Na innym nagraniu widać, jak podejrzany - już bez maseczki - ucieka przed grupą osób, z których część miała w rękach deski i krzesła.

- Na tę chwilę trzy osoby nie żyją, a pięć jest poważnie rannych - powiedział szef bawarskiego MSW Joachim Herrman. Minister dodał, że życiu najciężej rannych zagraża niebezpieczeństwo.

Według lokalnych mediów, wśród ofiar nożownika jest chłopiec i jego rodzic.

PAP/EPA/NEWS5/ BAUERNFEIND

Niemiecka policja poinformowała, że podejrzany został zatrzymany i że nie ma dalszego zagrożenia dla mieszkańców, ponieważ nic nie wskazuje, że sprawców mogło być kilku.

Policja z dystryktu Dolna Frankonia przekazała, że podejrzany to 24-letni Somalijczyk. Według lokalnych władz, mężczyzna od 2015 r. mieszkał w Wuerzburgu, był znany policji i miał problemy psychiczne.

Autopromocja
ORZEŁ INNOWACJI

Ogłoszenie wyników konkursu już 28 września

Dowiedz się więcej

Potwierdzono, że domniemany napastnik został przy zatrzymaniu postrzelony przez funkcjonariuszy. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Mężczyzna został opatrzony w szpitalu i jest przesłuchiwany.