Kansas City. Strzelanina na paradzie Super Bowl. Jedna osoba nie żyje

Co najmniej jedna osoba zginęła, a 15 zostało rannych w strzelaninie podczas parady upamiętniającej zwycięstwo drużyny Kansas City Chiefs w Super Bowl, ostatnim meczu o tytuł w futbolu amerykańskim.

Publikacja: 15.02.2024 00:04

Strzelanina na paradzie Super Bowl w Kansas City

Strzelanina na paradzie Super Bowl w Kansas City

Foto: AFP

Do strzelaniny doszło w Kansas City w stanie Missouri. Parada odbyła się w pobliżu Union Station w centrum miasta, gdzie tysiące ludzi zebrało się  na uroczystej paradzie i wiecu na Union Station po niedzielnym zwycięstwie drużyny Chiefs w Super Bowl.

Według naocznych świadków strzały rozległy się w momencie, gdy parada już się kończyła, ale gracze drużyny nadal znajdowali się na scenie.

Według szefowej policji Kansas City, Stacey Graves, jedna osoba nie żyje, a aż 15 innych zostało rannych w wyniku strzelaniny. Burmistrz Quinton Lucas powiedział, że wszyscy zawodnicy, trenerzy i personel Kansas City Chiefs są bezpieczni.

Strzelanina wybuchła po zachodniej stronie Union Station, powiedziała Graves. Kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce, dzięki pomocy kibiców zatrzymali dwie uzbrojone osoby i natychmiast zaczęli pomagać rannym. Graves powiedziała, że urzędnicy są na początkowym etapie ustalania szczegółów zdarzenia, a organy ścigania pracują nad oczyszczeniem okolicznych terenów. 

Strzelanina na paradzie Super Bowl. Incydent nie miał charakteru przestępczego

Departament Policji Kansas City poinformował w oświadczeniu, że dwie osoby zostały zatrzymane. Departament nie zidentyfikował podejrzanych. Ze wstępnego dochodzenia wynika, że strzelanina miała charakter przestępczy, a nie terrorystyczny.

Miejsce w Kansas, w którym doszło do strzelaniny

Miejsce w Kansas, w którym doszło do strzelaniny

PAP

Biały Dom stwierdził, że prezydent Joe Biden został poinformowany, a federalne organy ścigania pomagają lokalnym funkcjonariuszom.

Według Gun Violence Archive jest to co najmniej 48. masowa strzelanina, która miała miejsce w tym roku w Stanach Zjednoczonych.

Przestępczość
Kolejny atak nożownika w Sydney. Zaatakował w kościele
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Przestępczość
Kto zabił 39-latka polskiego pochodzenia? Gangi narkotykowe sieją postrach w Szwecji
Przestępczość
Chiny zalały Wielką Brytanię fałszywkami. Tym razem klienci moga mieć problemy
Przestępczość
Chcieli zarobić na medycznej marihuanie. Zasilili kasę międzynarodowego gangu
Przestępczość
Pięć osób w Sydney zabitych przez nożownika. "Wpadł w szał zabijania"