Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 03.07.2025 06:46 Publikacja: 23.01.2023 19:36
Siedziba FBI w Waszyngtonie
Foto: PAP/Abaca
Charles McGonigal, były agent specjalny kierujący oddziałem kontrwywiadu FBI w Nowym Jorku, został oskarżony o naruszenie amerykańskich sankcji wobec Rosji poprzez otrzymywanie i ukrywanie płatności od rosyjskiego oligarchy - poinformowała prokuratura.
McGonigal, który kierował oddziałem kontrwywiadu FBI w Nowym Jorku w latach 2016-2018, został aresztowany w sobotę. Jest oskarżony o współpracę z Olegiem Deripaską, jednym z dwudziestu rosyjskich oligarchów i wysokich urzędników rządowych objętych sankcjami Waszyngtonu w 2018 roku, w reakcji na ingerencję Rosji w wybory w USA w 2016.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Policjanci CBŚP rozbili ukraiński gang, który dla okupu uprowadził w Polsce dwóch Etopiczyków, a na Łotwie migra...
W Japonii przeprowadzono 27 czerwca pierwszą od 2022 roku egzekucję - powieszony został Takahiro Shiraishi, skaz...
Parlament Wietnamu zniósł karę śmierci wykonywaną za popełnianie ośmiu rodzajów przestępstw.
Trzy osoby, w tym ośmiomiesięczne dziecko, zginęły w strzelaninie, do której doszło na przedmieściach Salt Lake...
Policja aresztowała w niedzielę mężczyznę, który jest podejrzany o zastrzelenie Melissy Hortman, parlamentarzyst...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas