Policja skonfiskowała luksusowe auta  Andrew Tate'a, którymi mizogin przechwalał się przed Gretą Thunberg

Kilka luksusowych samochodów zostało odholowanych z posiadłości brytyjsko-amerykańskiego influencera Andrew Tate'a w Bukareszcie.

Publikacja: 14.01.2023 17:43

Policja skonfiskowała luksusowe auta  Andrew Tate'a, którymi mizogin przechwalał się przed Gretą Thunberg

Foto: EPA/Robert Ghement

Tate w zeszłym miesiącu został zatrzymany wraz ze swoim bratem Tristanem. Obaj są oskarżeni o handel ludźmi i wykorzystywanie kobiet do produkcji filmów pornograficznych. Po aresztowaniach 29 grudnia policja poinformowała, że zidentyfikowała sześć osób, które miały być „wykorzystywane seksualnie” przez „zorganizowaną grupę przestępczą”.

Samochody, w tym Rolls-Royce, BMW i Mercedes-Benz, zostały skonfiskowane z posesji Tate'a w sobotę - poinformował Reuters. Mają trafić do magazynu. Na początku tygodnia prokuratorzy poinformowali o formalnym zajęciu 15 luksusowych pojazdów i ponad 10 nieruchomości i domów należących do podejrzanych, aby zapobiec ich sprzedaży lub ukryciu aktywów.

We wtorek Tate przegrał apelację dotyczącą jego zatrzymania, w związku z czym pozostanie w areszcie na dłużej - co najmniej na 30 dni. Prawnik braci, Eugen Vidineac, powiedział, że jego klienci nie zgadzają się ze stawianymi mu zarzutami.

Foto: EPA/Robert Ghement

Czterokrotny mistrz świata w kickboxingu, który zakończył już swoją karierę, zyskał rozgłos za sprawą kontrowersyjnych wypowiedzi dotyczących kobiet. Mężczyzna mówił między innymi, że „nie mają one wrodzonego poczucia godności i rozsądku”, że „są własnością mężczyzny” oraz przekonywał, iż na świecie panuje kryzys męskości, któremu „on może zaradzić”.

Mizogin od dłuższego czasu chętnie publikował także w mediach społecznościowych posty, w których chwali się swoim dobytkiem, w tym między innymi ogromną flotą samochodów. Chcąc „zabłysnąć” i zaimponować swoim zwolennikom, Tate postanowił ostatnio zadrwić też z Grety Thunberg, szwedzkiej aktywistki działającej na rzecz walki ze zmianami klimatycznymi. 19-latka od lat apeluje o ograniczenie konsumpcji i śladu węglowego – w tym emisji spalin. „Cześć Greta. Mam 33 samochody. Moje Bugatti ma poczwórną turbosprężarkę W16 8.0L. Moje DWA konkurencyjne Ferrari 812 mają 6,5 l v12. To dopiero początek. Podaj swój adres e-mail, abym mógł wysłać pełną listę mojej kolekcji samochodów i ich ogromnych emisji” – czytamy we wpisie emerytowanego sportowca, który w sieci zamieścił również swoje zdjęcie przy jednym z pojazdów.

Foto: EPA/Robert Ghement

Na odpowiedź Grety Thunberg nie trzeba było długo czekać. „Tak, oświeć mnie proszę. Napisz do mnie na adres smalldickenergy@getalife.com” – odpowiedziała aktywistka. Mail, który podała w odpowiedzi nastolatka w dosłownym tłumaczeniu brzmi: „energiamałegopenisa@miejżycie.com”.

Na zdjęciach, opublikowanych w sobotę przez agencje fotograficzne, nie widać bugatti ze zdjęcia, którym Tate zaczepiał Thunberg. Można zobaczyć natomiast co najmniej jedno ferrari.

Przestępczość
Morderstwo Polaka w Szwecji. Aresztowano 17-latka
Przestępczość
Kolejny atak nożownika w Sydney. Zaatakował w kościele
Przestępczość
Kto zabił 39-latka polskiego pochodzenia? Gangi narkotykowe sieją postrach w Szwecji
Przestępczość
Chiny zalały Wielką Brytanię fałszywkami. Tym razem klienci moga mieć problemy
Przestępczość
Chcieli zarobić na medycznej marihuanie. Zasilili kasę międzynarodowego gangu