Komenda Miejska Policji w Łodzi o zdarzeniu, do którego doszło 10 lutego, poinformowała w poniedziałek. - Do sklepu wszedł starszy mężczyzna, który wielokrotnie w przeszłości korzystał z zakupów na tak zwaną „kreskę”. I tym razem chciał skorzystać z odroczonej formy płatności. Jednak ze względu na wcześniejsze niezapłacone rachunki, spotkał się z odmową. Wówczas zdenerwowany takim obrotem sprawy senior, przy użyciu laski, o której się poruszał, uderzył ekspedientkę i zabrał bochenek chleba, za który nie zapłacił - poinformowała Katarzyna Zdanowska z zespołu prasowego KMP w Łodzi. 

Funkcjonariusze szybko ustalili personalia sprawcy. Napastnikiem okazał się 76-letni mężczyzna bez stałego miejsca zameldowania. Został zatrzymany u rodziny w Rudzie Pabianickiej.

Ekspedientka nie doznała w zdarzeniu poważnych obrażeń. 

Policja potwierdziła przy okazji, że mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy Łódź-Widzew w związku z niezapłaceniem grzywny. - Tym razem usłyszał zarzut rozboju mniejszej wagi, za co grozi do pięciu lat pozbawienia wolności - powiedziała Zdanowska w rozmowie z „Dziennikiem Łódzkim”.