Zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu znajdująca się w autobusie. Na nagraniu widać jak mężczyzna kopie 23-letnią pielęgniarkę. Świadkowie twierdzą też, że obrażał ją słownie wykrzykując jej w twarz, że "ci, którzy noszą szorty, muszą umrzeć".

 

Do zdarzenia doszło w jednym ze stambulskich autobusów we wrześniu 2016 roku.

Zaatakowana kobieta zeznała przed sądem, że napastnik najpierw wykrzykiwał, iż "nie ma prawa żyć", po czym kopnął ją w twarz. Z pomocą kobiecie ruszyło trzech innych jadących autobusem mężczyzn.

Cakiroglu został skazany na trzy lata i 10 miesięcy więzienia za próbę ograniczenia wolności wyzwania i sumienia i spowodowanie uszczerbku na zdrowiu zaatakowanej kobiety - informuje turecka agencja prasowa Anadolu.

Sam napastnik miał powiedzieć śledczym, że zaatakował kobietę, ponieważ wyprowadziła go z równowagi tym, iż nosiła szorty, siedziała w obsceniczny sposób, z szeroko rozstawionymi nogami i natrętnie się w niego wpatrywała.

- Uznałem, że nie szanuje wartości naszego kraju i społeczeństwa i że nie szanuje siebie oraz ludzi wokół niej. Moja duchowość wzięła górę i kopnąłem ją w twarz - mówił.

Po tym jak media opisały w zeszłym roku napaść wiele Turczynek zaczęło umieszczać w internecie swoje zdjęcia w szortach w akcie solidarności z napadniętą kobietą.

Autopromocja
Ranking Samorządów

Poznaj najlepsze samorządy w Polsce

WEŹ UDZIAŁ