Rosja: Policja wysadziła muzułmański dom modlitwy

Rosyjska policja poinformowała, że w nielegalnym muzułmańskim domu modlitwy niedaleko Samary znaleziono materiały wybuchowe, które zostały zniszczone przez policyjnych saperów wewnątrz budynku. Według rosyjskich służb wyniesienie ich na zewnątrz przed zniszczeniem byłoby zbyt niebezpieczne.

Aktualizacja: 30.04.2016 16:38 Publikacja: 30.04.2016 16:27

Rosja: Policja wysadziła muzułmański dom modlitwy

Foto: Russia Today

Podczas niszczenia materiałów wybuchowych poważnemu uszkodzeniu uległ budynek, w którym się znajdowały.

Według informacji podanych przez policję w nielegalnym domu modlitwy znaleziono ok. kilograma materiałów wybuchowych nieznanego pochodzenia. Według policyjnego eksperta usunięcie ich z budynku przed kontrolowanym zniszczeniem byłoby zbyt niebezpieczne - dlatego saperzy zdetonowali je wewnątrz domu modlitwy.

W domu spotykali się salafici - wyznawcy ultrakonserwatywnej odmiany islamu. Budynek nie był zarejestrowany jako oficjalny dom modlitwy.

Policja aresztowała 53 mężczyzn znajdujących się w budynku w momencie znalezienia w nim materiałów wybuchowych.

Co najmniej jeden z nich jest oskarżony o umieszczanie w internecie materiałów propagandowych Daesh.

Według źródeł w FSB (rosyjska służba bezpieczeństwa) aresztowania pociągnęły za sobą serię przeszukań w domach mężczyzn, w czasie których znaleziono materiały wybuchowe, broń palną, granaty i amunicję.

Przestępczość
Zapadł wyrok wobec mężczyzny, który zaatakował Salmana Rushdiego
Przestępczość
Mężczyzna oskarżony o podpalenie w związku z pożarami w domach związanych z Keirem Starmerem
Przestępczość
Meksyk: Influencerka zastrzelona w czasie transmisji na żywo na TikToku
Przestępczość
Wyrok na Gérarda Depardieu. Słynny francuski aktor skazany
Przestępczość
SBU: Na Ukrainie zatrzymano węgierskich szpiegów. Zbierali informacje o wojsku