Czytaj także: Bruksela ma dość. Nie będzie wegańskich hamburgerów

Pierwsze wegańskie nuggetsy i skrzydełka bez kości trafią do restauracji KFC 27 sierpnia. Najpierw będą dostępne w jednym lokalu w Atlancie - w ramach testów. Klienci restauracji tego dnia otrzymają darmową próbkę wegańskiego kurczaka do standardowych zamówień. KFC zamierza przeprowadzić ankietę, a od wyników będzie zależało, czy sieć w przyszłości wdroży sztuczne mięso do regularnego menu - informuje BBC.

Bezmięsne kurczaki będą funkcjonować pod nazwą "KFC Beyond Fried Chicken".

Beyond Meat to firma z Los Angeles, która specjalizuje się w produkcji wegańskiego mięsa. Ich najpopularniejszym wyrobem są kotlety, które do złudzenia przypominające mięso wołowe, ale są zrobione z mieszaniny m.in. białek grochu, ryżu, fasoli mung, oleju rzepakowego i proszku z granatu.

KFC to nie jedyna sieć fast food, która testuje nowe, bezmięsne dania. Burger King poinformował na początku tego roku o wprowadzeniu do menu wegańskiej wersji Whoppera - Impossible Whopper, a sieć Subway poinformowała, że będzie testować bezmięsne klopsiki - przypomina BBC. W Polsce Burger King oferuje wegetariańską kanapkę Halloumi King.

KFC już oferuje wegańskie wersje tradycyjnych dań, m.in. kanapkę z serem halloumi zamiast mięsa czy Twistera z tym samym serem zamiast kurczaka.