Wegańskie nuggetsy są robione z białka sojowego i innych roślin i zostały certyfikowane przez Vegan Society, organizację charytatywną promującą weganizm w Wielkiej Brytanii – informuje BBC. Burger King już kilka lat temu wprowadził do menu roślinnego burgera - Rebel Whopper, ale okazało się, że nie nadaje się on dla wegan, ponieważ był przyrządzany na tym samym grillu co mięso. W zeszłym roku powiła się kolejny burger wegański - Vegan Royale.

Burger King poinformował, że jego cel w połowie bezmięsnego menu ma pomóc zmniejszyć emisje gazów cieplarnianych o 41 proc. Zapewni, też, że wegańskie nuggetsy będą smakować tak samo, jak jego odpowiedniki na bazie mięsa kurczaka.

Szef brytyjskich restauracji Burger King Alasdair Murdoch, powiedział BBC, że wprowadzenie wegańskich nuggetsów było „znaczącym kamieniem milowym dla firmy i ważnym kolejnym krokiem w osiągnięciu naszego celu, jakim jest 50-procentowo bezmięsne menu do 2030 roku”.

Według Vegan Society w 2019 roku w Wielkiej Brytanii było około 600 tys. wegan, czterokrotnie więcej niż w 2014 roku. Według ankiety przeprowadzonej przez Mintel wśród ponad 1000 dorosłych osób w Wielkiej Brytanii, 49 proc. osób zainteresowanych ograniczeniem spożycia mięsa zadeklarowało, że zrobiłoby to ze względów zdrowotnych – pisze BBC.

Czytaj więcej

Burger King otworzył pierwszą całkowicie wegańską restaurację