Przez miesiąc jedna z restauracji w stolicy Hiszpanii zostanie przemianowana na „Vurger King” i będzie serwować wegetariańskie wersje wszystkich swoich klasyków.

Restauracja na Paseo del Prado będzie serwować w niej wyłącznie wegetariańskie jedzenie i napoje. Nowe menu zostało wprowadzone we współpracy z należącą do koncernu Unilever holenderską firmą The Vegetarian Butcher, dostarczającą roślinne alternatywy mięsne. W menu będą m.in. wegańskie wersje burgera Whopper czy wegańskie nuggetsy, które zazwyczaj są z kurczaka oraz Long Vegetal – odpowiednik kanapki Long Chicken.

Czytaj więcej

Bezmięsne kotlety w natarciu

Niektóre dania nie do końca są jednak wegańskie, ponieważ zawierają majonez robiony na bazie kurzych jaj. Na szczęście jest opcja podczas zamówienia usunięcia majonezu. Całe menu zostało certyfikowane znakiem V-Label, co gwarantuje, że potrawy nie miały kontaktu z mięsem.

Burger King twierdzi, że zdecydował się na tymczasowe przekształcenie restauracji w lokal bezmięsny, ponieważ klienci coraz bardziej niż kiedykolwiek domagają się ulubionych dań w wersjach roślinnych.

„Chcemy dotrzeć zarówno do osób, które opierają swoją dietę na produktach roślinnych, jak i do tych, którzy jedzą mięso, ale chcą ograniczyć ich spożycie” – powiedział Borja Hernández de Alba, dyrektor generalny Restaurant Brands Iberia, operatora Burger King w Hiszpanii i Portugalii.

Czytaj więcej

To już fakt. Polacy rezygnują z mięsa i idą w zamienniki

Amerykański Burger King zmienia swoje menu na całym świecie, by nadążyć za globalnym trendem. Bezmięsna restauracja sieci działa od początku tego roku w Kolonii. Burger King rozszerzył też współpracę z Impossible Foods, aby wprowadzić na rynek wegańskie nuggetsy z roślinnego zamiennika kurczaka.

Autopromocja
Specjalna oferta letnia

Pełen dostęp do treści "Rzeczpospolitej" za 5,90 zł/miesiąc

KUP TERAZ

W kwietniu 2019 roku sieć wprowadziła do menu w USA wegańskiego Whoopera - Impossible Whopper. Kanapka do końca 2019 roku pojawiła się we wszystkich restauracjach sieci na całym świecie. Recepturę wegańskiego mięsa do niej opracował The Vegetarian Butcher.

Według najnowszych badań szacuje się, że aż 42 proc. globalnych konsumentów uważa się obecnie za fleksitarian, czyli osoby, które aktywnie ograniczają spożycie mięsa i nabiału ze względów etycznych, środowiskowych lub zdrowotnych.

Czytaj więcej

Sztuczne mięso ma teraz podbić flexitarian. Dostawa pod drzwi