Akcje producenta wegańskich hamburgerów zostały wycenione przed debiutem na 25 dol. Podczas pierwszego dnia notowań ich cena rosła nawet do 72 dol. Na koniec handlu za walor Beyond Meat inwestorzy płacili 65.75 dol.

Firma zamierza zwiększyć inwestycje zagraniczne, fundusze zebrane z giełdy pozwolą jej także na walkę z rozwijającą się konkurencją na rynku amerykańskim, m.in. z Impossible Foods.

Wśród inwestorów Beyond Meat są m.in. Leonardo DiCaprio i twórca Microsoftu Bill Gates. 6,5 proc. udziałów posiadał także Tyson Foods, jeden z największych amerykańskich przetwórców mięsa, ale w ubiegłym tygodniu powiadomił o sprzedaży akcji. Tyson Foods zamierza inwestować w rozwój własnej linii wegańskich produktów.

Burger King razem z Impossible Foods rozpoczęli testową sprzedaż wegańskich burgerów pod nazwą Impossible Whopper w 59 restauracjach w Stanach Zjednoczonych. Test był zapewne udany gdyż Burger King, jak informuje CNN Business, planuje wprowadzić Impossible Whoppera do wszystkich swoich barów w USA.

Beyond Meat sprzedaje nie tylko burgery ale i inne wegetariańskie odpowiedniki mięsa takie jak bezmięsne "kiełbaski", czy "mieloną wołowinę".

Strata Beyond Meat za ubiegły rok wyniosła 29.9 mln dol. wobec 30.4 mln dol w roku poprzednim. Firma za to podwoiła przychody do 87.9 mln dol.