Nowy zakład wicelidera polskiego rynku mleczarskiego powstanie w Mrągowie na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Ma przerabiać 3 mln litrów mleka i serwatki na dobę. Mlekpol będzie wytwarzał tam, m.in. białka serwatkowe i mleczne oraz składniki do produkcji żywności dla niemowląt.

Łączna powierzchnia budynków produkcyjnych to 20 tys. Inwestycja ma ruszyć w 2018 r., a pełne moce produkcyjne osiągnąć w połowie 2019 r. Pracę znajdzie tam ok. 160 osób.

- Rozwój jest priorytetem naszej strategii. Krokiem milowym na tej drodze jest budowa Zakładu Sproszkowanych Wyrobów Mleczarskich w Mrągowie – komentuje Edmund Borawski, prezes Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol w Grajewie.

- Dzięki wsparciu Komisji Europejskiej i współfinansowaniu inwestycji w ramach tak zwanego Planu Junckera przez Europejski Bank Inwestycyjny stawiamy ten krok pewniej – dodaje.

Na początku grudnia umowę z EBI na 60 mln euro kredytu podpisała grupa Maspex z Wadowic, czołowa firma spożywcza w Europie Środkowo – Wschodniej.