Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Aktualizacja: 16.02.2016 08:27 Publikacja: 16.02.2016 07:19
Foto: Fotorzepa, Rafał Guz guzraf Rafał Guz
W podjętej w poniedziałek uchwale Rada pisze o zastrzeżeniach, jakie budzi sposób i tryb prowadzenia prac legislacyjnych nad projektem. Wytyka brak stanowiska Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Karnego. Zdaniem Rady niedopuszczalne jest pominięcie udziału Komisji w pracach nad tą zmianą.
Rada wytyka też kilkanaście mankamentów projektu, m.in. częściowe ograniczenie konsensualizmu procesowego, wycofanie się z przyznawania obrońców z urzędu na większą skalę i na każdym etapie postępowania oraz powrót do aktywnej roli sądu w procesie.
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Dyrektywa ws. nieuczciwych warunków w umowach konsumenckich może znaleźć zastosowanie do klauzuli zmiennego opro...
Nie sposób uznać, by po rozpadzie konkubinatu, związek został nierozliczony, bo jeden z partnerów zakładał, że m...
Jeśli inspektor pracy uzna, że przedsiębiorca jest pracownikiem, trzeba będzie skorygować wszystkie podatkowe i...
Kandydaci na doradców podatkowych będą musieli wykazać się bardziej praktyczną wiedzą, niż dotychczas. Gdy zdadz...
Minister sprawiedliwości Waldemar Żurek wydał zarządzenie, zgodnie z którym obsługę administracyjną rzecznika dy...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas