Pełnomocnik pokrzywdzonej, Michał Wawrykiewicz przekazał iż jego klienta i jej przedstawiciele są bardzo zadowoleni z wyroku, wskazał iż w sądzie zwyciężyła sprawiedliwość i rzetelność oraz, że nikt nie może bezkarnie dopuszczać się zniesławienia zasłaniając się wolnością słowa. 

Sama sprawa dotyczyła zaś opinii  Ziemkiewicza i Ogórek wyrażonych w programie "W tyle wizji" w 2019 roku - dziennikarze wątpili w kompetencje zawodowe aktywistki i psycholożki Elżbiety Podleśnej, wskazując przy tym, że kobieta miałaby podczas prowadzonej terapii agitować politycznie swoich pacjentów oraz namawiać ich do udziału w antyrządowych manifestacjach.

Pierwszy wyrok w tej sprawie zapadł w grudniu 2022 roku, Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia uznał w wyroku, że prezenterzy przekroczyli granice dozwolonej krytyki, a ich celem miało być ośmieszenie Podleśnej. Duet skazano wtedy na grzywny w wysokości 10 tysięcy złotych dla każdego. Oskarżeni odwołali się od tego wyroku, ale w środę sąd II instancji podtrzymał w mocy pierwszy w sprawie wyrok.