Wniosek o umorzenie postępowania złożył obrońca Michała M., a także obrońca drugiego oskarżonego - znajomego muzyka (zostali zatrzymani w tym samym czasie). Jak dowiedziała się reporterka TVN24, we wtorek sąd umorzył postępowanie przeciwko raperowi oraz jego koledze. Prokuratura nie wyklucza odwołania.

Michał M. został zatrzymany w styczniu ubiegłego roku na warszawskim Mokotowie. Wówczas, jak relacjonowały media, policyjny patrol zauważył dwóch mężczyzn, którzy na widok policji zaczęli się "zachowywać nerwowo". Obaj zostali zatrzymani, a po wylegitymowaniu - "sami wyjęli z kieszeni woreczek z suszem".

Czytaj więcej

Prokuratura chce skazać "Matę" ze "względów wychowawczych"

Obaj złożyli wyjaśnienia i przyznali się do zarzucanego im czynu. Tłumaczyli, że narkotyki mieli na własny użytek.

Jak podały w czerwcu media, Prokuratura Rejonowa Warszawa-Mokotów skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Michałowi M.

- Michał M. został oskarżony o to, że posiadał środek odurzający w postaci ziela konopi innych niż włókniste, o łącznej wadze 1,45 grama netto - powiedziała Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie. I dodała, że oskarżony został również znajomy rapera, który posiadał 0,39 grama konopi (zostali zatrzymani razem).