Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 18.12.2019 10:24 Publikacja: 18.12.2019 10:12
Foto: AdobeStock
Minister zwraca uwagę, że dzisiaj w Polsce funkcjonuje ok. 6,2 tys. instytucji opieki nad maluchami. To miejsca dla ponad 174 tys. dzieci.
Dzisiaj w Polsce funkcjonuje ok. 6,2 tys. miejsc opieki nad najmłodszymi dziećmi – ok. tysiąc stanowią instytucje publiczne, czyli prowadzone przez samorządy (stan na 3 grudnia br.). Dla porównania w 2010 r., czyli na rok przed zmianą ustawy o opiece nad dziećmi do lat trzech, która przeniosła żłobki z obszaru zdrowia do polityki społecznej, funkcjonowało 392 instytucji oraz 119 oddziałów żłobkowych.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie opublikował stanowisko w sprawie nowych przepisów dotyczących egz...
Sędzia Trybunału Konstytucyjnego Krystyna Pawłowicz została przeniesiona na swój wniosek w stan spoczynku. Powod...
Trybunał Konstytucyjny orzekł w czwartek, że rozporządzenie ministra edukacji - od najbliższego września ogranic...
Rada Ministrów przyjęła projekt przepisów, które mają znacznie ułatwić i przyśpieszyć proces ujawniania prawa wł...
Od wtorku 1 lipca w aplikacji mObywatel można złożyć wniosek o wydanie dowodu osobistego, zgłosić utratę lub usz...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas