Od soboty 17 października wesel i przyjęć nie wolno organizować tylko w czerwonych strefach. W strefach żółtych zostały bardzo ograniczone: może w nich uczestniczyć najwyżej 20 osób, wykluczona jest jednak zabawa taneczna.

Czytaj też:

Koronawirus: od soboty 17 października nowe obostrzenia - pełna lista

Wesel w czerwonej strefie nie będzie: zwrot kosztów dla nowożeńców, odszkodowania dla restauratorów

RMF FM dowiedziało się, że teraz nawet w żółtych strefach wesela mają być zakazane z powodu pogarszającej się sytuacji epidemicznej.  Ponieważ jednak kończy się sezon weselny, ograniczenie nie będzie szczególnie dolegliwe.

Według RMF,  rząd rozważa także wprowadzenie nowych ograniczeń w szkołach podstawowych. W strefach czerwonych uczniowie najstarszych klas mieliby zostać objęci nauką zdalną, tak jak teraz  studenci i uczniowie szkół ponadpodstawowych.

Informacja ta szybko znalazła potwierdzenie i to z usta samego premiera Mateusza Morawieckiego, który zapowiedział, że decyzja w tej sprawie zapadnie jeszcze dzisiaj.

Rząd zastanawia się także nad dalszymi ograniczeniami w kinach i teatrach, gdyż ich działalność w czerwonej strefie obecnie i tak jest nieopłacalna ze względu na ograniczenie miejsc zajętych przez publiczność do 25 proc.