Reklama
Rozwiń

Ustawa o wyrobach medycznych zablokowana przez CBA

Wątpliwości CBA opóźniają przyjęcie ustawy o wyrobach medycznych. Tracą budżet i pacjenci, którzy nadal przepłacają za wózki czy pieluchomajtki.

Aktualizacja: 29.12.2016 11:33 Publikacja: 29.12.2016 06:54

Ustawa o wyrobach medycznych zablokowana przez CBA

Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

Mimo zapowiedzi szybkiego wprowadzenia nowelizacja ustawy o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych utknęła w Komitecie Stałym Rady Ministrów. Jak dowiedziała się „Rzeczpospolita", wstrzymuje ją Centralne Biuro Antykorupcyjne, które zarzuca dokumentowi brak ogólnego kryterium jakości wyrobów medycznych. Kłopot w tym, że trudno je sformułować dla produktów, których jest blisko 300 tys. Są w nich wyroby tak różne, jak chirurgiczny robot i laska inwalidzka.

Pozostało jeszcze 87% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Spadki i darowizny
Jak długo można żądać zachowku? Prawo jasno wskazuje termin przedawnienia
Materiał Promocyjny
25 lat działań na rzecz zrównoważonego rozwoju
Prawnicy
Prof. Marcin Matczak: Dla mnie to podważalny prezydent
Prawo karne
Andrzej Duda zmienia zdanie w sprawie przepisów o mowie nienawiści
Matura i egzamin ósmoklasisty
Uwaga na świadectwa. MEN przypomina szkołom zasady: nieaktualne druki do wymiany
Prawo karne
Ziobrowe prawo trzyma się mocno. Dlaczego resort Bodnara wstrzymuje zmiany
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama