Reklama
Rozwiń

GIF wycofał z aptek tabletki antykoncepcyjne

Główny Inspektor Farmaceutyczny wydał decyzję o wycofaniu z obrotu na terenie całej Polski kilku serii tabletek antykoncepcyjnych Milvane produkowanych przez niemiecki Bayer.

Aktualizacja: 09.05.2019 12:46 Publikacja: 09.05.2019 10:25

GIF wycofał z aptek tabletki antykoncepcyjne

Foto: Adobe Stock

dgk

Decyzja GIF ma rygor natychmiastowej wykonalności, a jej powodem jest wykrycie błędu w  treści ulotki -  brakuje w niej informacji o przeciwwskazaniach do stosowania tabletek  w połączeniu z niektórymi lekami przeciwwirusowymi.

Co dokładnie zakwestionował GIF? Produkt leczniczy Milvane (Gestodenum + Ethinylestradiolum)  sprzedawany jako tabletki powlekane beżowe: 0,05 mg + 0,03 mg; ciemnobrązowe: 0,07 mg + 0,04 mg; białe: 0,10 mg + 0,03 mg. Chodzi o trzy serie leku:

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Spadki i darowizny
Jak długo można żądać zachowku? Prawo jasno wskazuje termin przedawnienia
Prawo w Polsce
Ślub Kingi Dudy w Pałacu Prezydenckim. Watchdog pyta o koszty, ale studzi emocje
Zawody prawnicze
„Sądy przekazały sprawy radcom”. Dziekan ORA o skutkach protestu adwokatów
Konsumenci
Tysiąc frankowiczów wygrywa z mBankiem. Prawomocny wyrok w głośnej sprawie
W sądzie i w urzędzie
Od 1 lipca nowości w aplikacji mObywatel. Oto, jakie usługi wprowadzono