Konkurs dedykowany był dla adwokatów i aplikantów adwokackich, a celem jest nagranie pełnometrażowego filmu.
Spośród trzydziestu pięciu nadesłanych zgłoszeń wyłoniono dziesięć najlepszych pomysłów.
Laureatem pierwszego miejsca został Roman Ossowski, drugiego – Piotr Taras, a trzeciego – Katarzyna Frankiewicz z Maciejem Burdą. W pierwszej dziesiątce finalistów znaleźli się także: Rafał Wypiór, Wojciech Bergier, Michał Pełczyński, Michał Kaczor, Marta Ostrowska, Sławomir Waliduda, Mirosław Szlązak.
- Wiemy, że to co dzieje się na sali sądowej często przekracza naszą wyobraźnię. Tym konkursem chcemy sięgnąć do rzeczywistości, a nadesłane w tym roku prace budzą moje największe nadzieje na przybliżenie tą drogą widzowi kinowemu trudnej roli adwokata – napisał w liście do gości otwarcia Andrzej Wajda, jeden z najdoskonalszych polskich reżyserów filmowych i teatralnych. List odczytał Wojciech Marczewski, współzałożyciel i wiceprezes Fundacji Szkoła Wajdy i Wajda Studio, który wraz z Joanną Krauze, reżyserką i scenarzystką, oceniał nadesłane prace.
- Poprzez projekcje filmowe chcemy przybliżać widzom jak wygląda praca adwokata mówiąc to nie językiem prawniczym, a codziennym. W swojej karierze często spotykamy się z sytuacjami nadającymi się na historie do filmu prawniczego. Niestety większość z nas nie ma umiejętności opowiedzenia tych zdarzeń w sposób przystępny. Dzisiejsi laureaci udowodnili jednak, że jest to możliwe – powiedziała adw. Anisa Gnacikowska, pomysłodawczyni Przeglądu.