Relacja z gali 21. rankingu kancelarii prawniczych "Rzeczpospolitej"

Udział w konkursie na najlepszą firmę prawniczą w Polsce z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Zwycięzcy świętowali sukces na gali w warszawskim hotelu Verte.

Publikacja: 23.06.2023 10:06

Tegoroczna gala rozdania nagród w Rankingu Kancelarii Prawniczych „Rzeczpospolitej” już za nami. Z pewnością jednak jeszcze długo będzie o nim słychać nie tylko w środowisku prawniczym. Uczestnicy, w tym zwycięzcy, nie mają bowiem wątpliwości, że pozycja w konkursie staje się coraz bardziej istotna zarówno dla prawników w Polsce, jak i dla ich klientów.

Rosnące zainteresowanie

Najlepszym na to dowodem jest przede wszystkim rekordowa liczba kancelarii, które wzięły udział w 21. edycji rankingu. W sumie to 335 zespołów liczących razem ponad 9 tys. prawników. Do rywalizacji zgłosiło się ponad 6 tys. adwokatów i radców prawnych.

O tym, jak ważnym wydarzeniem dla branży prawniczej jest ranking kancelarii, świadczą też tłumy gości, którzy w środowy wieczór w pięknych wnętrzach warszawskiego hotelu Verte czekali na oficjalne przedstawienie wyników. Po zakończeniu gali jej uczestnicy, w tym triumfatorzy w kilku kategoriach, nie kryli radości z wygranej. Dzielili się też na gorąco swoimi wrażeniami i spostrzeżeniami.

– Z pewnością dzisiejszy ranking jest dużym wydarzeniem dla środowiska prawników – mówi Wojciech Bochenek, radca prawny, komplementariusz w kancelarii Bochenek i Wspólnicy.

Satysfakcji z wygranej nie krył też przedstawiciel zwycięzcy rankingu w kategoriach ilościowych kancelarii Dentons Patrick Radzimierski, partner Pro Bono, który odebrał nagrodę w tej kategorii.

– To ogromny zaszczyt, bo praca pro bono to jest najwspanialsza część pracy prawnika. Daje ogromną satysfakcję, a jeżeli jest jeszcze dostrzegana i doceniana, to radość jest podwójna – podkreślał Patrick Radzimierski.

Wygrana w ranking to jednak nie tylko satysfakcja oraz prestiż dla samej kancelarii, jej zespołu i wyróżnionych prawników. Ma też znaczenie dla klientów.

Zobacz pełne wyniki Rankingu

– Myślę, że prawnicy na nią czekają. „Rzeczpospolita” jest renomowanym tytułem, więc obecność w tym rankingu, w naszym przypadku już po raz siódmy, to wielkie wyróżnienie i dobra rekomendacja dla klientów – zauważyła Agnieszka Madej, radca prawny, komplementariusz w kancelarii Łebek, Madej i Wspólnicy.

Łukasz Kuczkowski, radca prawny, partner zarządzający w kancelarii Raczkowski, która otrzymała nagrodę w dziedzinie prawa pracy, również potwierdził znaczenie wyróżnienia dla branży.

– Jest to wyraz zaufania środowiska prawniczego, a także ocena naszej pracy merytorycznej dla klientów. Po raz kolejny cieszymy się, że możemy być w gronie najlepszych kancelarii prawa w Polsce – podkreślił mecenas Łukasz Kuczkowski.

Śrubowanie poziomu

Ranking to nie tylko miłe i ważne spotkanie środowiskowe. Uczestnikom gali nie umknęły też istotne zmiany w jego regułach.

– Ranking został zobiektywizowany i myślę, że coraz większe znaczenie będzie miał dla klientów, bo jeśli chodzi o kryteria, zbliża się do tych europejskich czy amerykańskich – uważa prof. Tomasz Siemiątkowski, adwokat, partner w kancelarii Głuchowski Siemiątkowski Zwara.

Inni też doceniają ewolucję.

– Ranking staje się bardzo profesjonalny, porównywalny z rankingami międzynarodowymi – ocenia zaś Agnieszka Janicka, partner zarządzająca w kancelarii Clifford Chance.

Kategoria nowe prawo. Kancelarie Bochenek i Wspólnicy, Łebek, Madej i Wspólnicy, oraz Link Przywózki

Kategoria nowe prawo. Kancelarie Bochenek i Wspólnicy, Łebek, Madej i Wspólnicy, oraz Link Przywózki, uhonorowane przez redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej” Bogusława Chrabotę

Stach_Leszczynski

Liderzy innowacji: z rąk szefowej działu prawa „Rzeczpospolitej” Ewy Szadkowskiej wyróżnienia odebra

Liderzy innowacji: z rąk szefowej działu prawa „Rzeczpospolitej” Ewy Szadkowskiej wyróżnienia odebrali przedstawiciele kancelarii Rödl, ALTO Legal Orczykowski, Clifford Chance i PCS

Stach_Leszczynski

Zespół PwC Legal zdobył pięć wyróżnień w tegorocznym rankingu. Na zdjęciu także (pierwszy z lewej) z

Zespół PwC Legal zdobył pięć wyróżnień w tegorocznym rankingu. Na zdjęciu także (pierwszy z lewej) zastępca redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej” Tomasz Pietryga

Stach_Leszczynski

Zobacz pełne wyniki Rankingu

Tegoroczna gala rozdania nagród w Rankingu Kancelarii Prawniczych „Rzeczpospolitej” już za nami. Z pewnością jednak jeszcze długo będzie o nim słychać nie tylko w środowisku prawniczym. Uczestnicy, w tym zwycięzcy, nie mają bowiem wątpliwości, że pozycja w konkursie staje się coraz bardziej istotna zarówno dla prawników w Polsce, jak i dla ich klientów.

Rosnące zainteresowanie

Pozostało 89% artykułu
Nieruchomości
Co można wybudować bez pozwolenia na własnej posesji? Garaż? A może oczko wodne?
Zawody prawnicze
Prokuratorzy zaniepokojeni poleceniem prokuratora krajowego ws. Andrija K.
Mundurowi
Dlaczego żołnierzy na granicy skuto kajdankami? Żandarmeria Wojskowa wyjaśnia
Prawo drogowe
Zmiany w kasowaniu punktów karnych i zabieraniu prawa jazdy. Będzie surowo
Akcje Specjalne
Dekarbonizacja gospodarki bez wodoru będzie bardzo trudna
Prawo drogowe
Koniec z parkowaniem na chodnikach? Jest propozycja zmiany prawa
Materiał Promocyjny
Sztuczna inteligencja może być wykorzystywana w każdej branży