Relacja z gali 21. rankingu kancelarii prawniczych "Rzeczpospolitej"

Udział w konkursie na najlepszą firmę prawniczą w Polsce z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Zwycięzcy świętowali sukces na gali w warszawskim hotelu Verte.

Publikacja: 23.06.2023 10:06

Tegoroczna gala rozdania nagród w Rankingu Kancelarii Prawniczych „Rzeczpospolitej” już za nami. Z pewnością jednak jeszcze długo będzie o nim słychać nie tylko w środowisku prawniczym. Uczestnicy, w tym zwycięzcy, nie mają bowiem wątpliwości, że pozycja w konkursie staje się coraz bardziej istotna zarówno dla prawników w Polsce, jak i dla ich klientów.

Rosnące zainteresowanie

Najlepszym na to dowodem jest przede wszystkim rekordowa liczba kancelarii, które wzięły udział w 21. edycji rankingu. W sumie to 335 zespołów liczących razem ponad 9 tys. prawników. Do rywalizacji zgłosiło się ponad 6 tys. adwokatów i radców prawnych.

O tym, jak ważnym wydarzeniem dla branży prawniczej jest ranking kancelarii, świadczą też tłumy gości, którzy w środowy wieczór w pięknych wnętrzach warszawskiego hotelu Verte czekali na oficjalne przedstawienie wyników. Po zakończeniu gali jej uczestnicy, w tym triumfatorzy w kilku kategoriach, nie kryli radości z wygranej. Dzielili się też na gorąco swoimi wrażeniami i spostrzeżeniami.

– Z pewnością dzisiejszy ranking jest dużym wydarzeniem dla środowiska prawników – mówi Wojciech Bochenek, radca prawny, komplementariusz w kancelarii Bochenek i Wspólnicy.

Satysfakcji z wygranej nie krył też przedstawiciel zwycięzcy rankingu w kategoriach ilościowych kancelarii Dentons Patrick Radzimierski, partner Pro Bono, który odebrał nagrodę w tej kategorii.

– To ogromny zaszczyt, bo praca pro bono to jest najwspanialsza część pracy prawnika. Daje ogromną satysfakcję, a jeżeli jest jeszcze dostrzegana i doceniana, to radość jest podwójna – podkreślał Patrick Radzimierski.

Wygrana w ranking to jednak nie tylko satysfakcja oraz prestiż dla samej kancelarii, jej zespołu i wyróżnionych prawników. Ma też znaczenie dla klientów.

Zobacz pełne wyniki Rankingu

– Myślę, że prawnicy na nią czekają. „Rzeczpospolita” jest renomowanym tytułem, więc obecność w tym rankingu, w naszym przypadku już po raz siódmy, to wielkie wyróżnienie i dobra rekomendacja dla klientów – zauważyła Agnieszka Madej, radca prawny, komplementariusz w kancelarii Łebek, Madej i Wspólnicy.

Łukasz Kuczkowski, radca prawny, partner zarządzający w kancelarii Raczkowski, która otrzymała nagrodę w dziedzinie prawa pracy, również potwierdził znaczenie wyróżnienia dla branży.

– Jest to wyraz zaufania środowiska prawniczego, a także ocena naszej pracy merytorycznej dla klientów. Po raz kolejny cieszymy się, że możemy być w gronie najlepszych kancelarii prawa w Polsce – podkreślił mecenas Łukasz Kuczkowski.

Śrubowanie poziomu

Ranking to nie tylko miłe i ważne spotkanie środowiskowe. Uczestnikom gali nie umknęły też istotne zmiany w jego regułach.

– Ranking został zobiektywizowany i myślę, że coraz większe znaczenie będzie miał dla klientów, bo jeśli chodzi o kryteria, zbliża się do tych europejskich czy amerykańskich – uważa prof. Tomasz Siemiątkowski, adwokat, partner w kancelarii Głuchowski Siemiątkowski Zwara.

Inni też doceniają ewolucję.

– Ranking staje się bardzo profesjonalny, porównywalny z rankingami międzynarodowymi – ocenia zaś Agnieszka Janicka, partner zarządzająca w kancelarii Clifford Chance.

Kategoria nowe prawo. Kancelarie Bochenek i Wspólnicy, Łebek, Madej i Wspólnicy, oraz Link Przywózki

Kategoria nowe prawo. Kancelarie Bochenek i Wspólnicy, Łebek, Madej i Wspólnicy, oraz Link Przywózki, uhonorowane przez redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej” Bogusława Chrabotę

Stach_Leszczynski

Liderzy innowacji: z rąk szefowej działu prawa „Rzeczpospolitej” Ewy Szadkowskiej wyróżnienia odebra

Liderzy innowacji: z rąk szefowej działu prawa „Rzeczpospolitej” Ewy Szadkowskiej wyróżnienia odebrali przedstawiciele kancelarii Rödl, ALTO Legal Orczykowski, Clifford Chance i PCS

Stach_Leszczynski

Zespół PwC Legal zdobył pięć wyróżnień w tegorocznym rankingu. Na zdjęciu także (pierwszy z lewej) z

Zespół PwC Legal zdobył pięć wyróżnień w tegorocznym rankingu. Na zdjęciu także (pierwszy z lewej) zastępca redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej” Tomasz Pietryga

Stach_Leszczynski

Zobacz pełne wyniki Rankingu

Tegoroczna gala rozdania nagród w Rankingu Kancelarii Prawniczych „Rzeczpospolitej” już za nami. Z pewnością jednak jeszcze długo będzie o nim słychać nie tylko w środowisku prawniczym. Uczestnicy, w tym zwycięzcy, nie mają bowiem wątpliwości, że pozycja w konkursie staje się coraz bardziej istotna zarówno dla prawników w Polsce, jak i dla ich klientów.

Rosnące zainteresowanie

Pozostało 89% artykułu
Edukacja i wychowanie
Medycyna u Rydzyka z zaświadczeniem od proboszcza. Resort Czarnka: to legalne
Prawo dla Ciebie
Od 1 października zaczyna obowiązywać Konwencja Stambulska
Zawody prawnicze
Egzamin na aplikacje prawnicze nieznacznie łatwiejszy niż rok temu
Prawo drogowe
Egzaminacyjna turystyka ma się dobrze. Gdzie najłatwiej zdać na prawo jazdy
Materiał Promocyjny
SSC/GBS Leadership Program 2023
Prawo dla Ciebie
Jak oddać głos w wyborach do Sejmu i Senatu oraz w referendum. Objaśniamy
Konsumenci
Zamieszanie w sprawach frankowych przez brak uchwały SN