Zgodnie z informacjami Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej od czasu wejścia w życie programu "Rodzina 500+" wypłacono już ponad 240 miliardów złotych. Kwota ta została wyliczona na okres od kwietnia 2016 do lipca tego roku. Świadczenie ma zostać podwyższone i od nowego roku ma wynosić 800 zł.  

W przypadku wsparcia do zakupu wyprawki szkolnej, czyli tzw. 300+ rząd wypłacił rodzinom kolejne 7,1 mld złotych. Program wprowadzono w 2018 roku i jego celem jest wsparcie rodzin z dziećmi w wieku szkolnym. W przypadku Rodzinnego kapitału opiekuńczego wypłacono ponad 4,8 mld złotych, które przeznaczono na pomoc ponad 700 tys. dzieci. Aktualnie trwa nabór wniosków o wypłacę jednorazowego świadczenia w kwocie 300 złotych w ramach programu "Dobry start", w przypadku Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego wnioski można składać przez cały rok. 

Czytaj więcej

Sejm zdecydował: 800+ zastąpi 500+

Odpowiedzialnie i konsekwentnie wspieramy polskie rodziny zapewniając im bezpieczeństwo w wielu wymiarach. Budujemy Polskę przyjazną rodzinom. Daliśmy temu początek w 2016 roku wprowadzając program Rodzina 500+, który po drodze, 3 lata później, rozszerzyliśmy na każde dziecko w rodzinie. Dzisiaj idziemy o krok dalej, od przyszłego roku świadczenie wychowawcze wzrasta do 800 zł. Rodzina 800+ wkrótce stanie się faktem – przekazała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Rolą państwa jest wspieranie rodziców w wychowaniu dzieci, w zapewnieniu im tego, co najlepsze – również w kwestii opieki, dodała polityk.