Reklama
Rozwiń
Reklama

W Polsce tylko oni mają problem ze znalezieniem pracy

W tym roku 31 zawodów znalazło się w wykazie deficytowych profesji a tylko jeden- ekonomista- wciąż jest w grupie nadwyżkowych.

Aktualizacja: 14.02.2020 14:03 Publikacja: 13.02.2020 19:44

W Polsce tylko oni mają problem ze znalezieniem pracy

Foto: Adobe Stock

Kierowcy samochodów ciężarowych, TIR-ów i autobusów, spawacze, pielęgniarki, lekarze,maszyniści, operatorzy maszyn, budowlańcy (w tym betoniarze, stolarze budowlani) kucharze i piekarze –są w grupie 31 deficytowych zawodów, w których pracodawcom trudno będzie w 2020 r. znaleźć kandydatów do pracy. Jak wynika z najnowszej edycji raportu 'Barometr zawodów", które na zlecenie Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej przygotowuje WUP w Krakowie, w tym roku nie zmieniła się ani liczba 31 od ubiegłego roku zawodów deficytowych (jeszcze w 2018 r. było ich 27) ani nadwyżkowych. Na tej drugiej od dwóch lat jest tylko jeden zawód – ekonomista.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Poszukiwanie pracy
Październikowa frustracja kandydatów na rynku rekrutacji
Poszukiwanie pracy
Polscy studenci docenili możliwości kariery nad Wisłą
Poszukiwanie pracy
Warto umieć szukać pracy z polecenia
Poszukiwanie pracy
Ministerstwo Cyfryzacji rekrutuje pracowników. Ile można zarobić?
Materiał Promocyjny
Manager w erze AI – strategia, narzędzia, kompetencje AI
Poszukiwanie pracy
Kandydatom brakuje ofert pracy, a firmom kandydatów
Materiał Promocyjny
eSIM w podróży: łatwy dostęp do internetu za granicą, bez opłat roamingowych
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama