W grudniu CBA zatrzymało pięć osób podejrzewanych o korupcję, w tym m.in. syna senatora PiS Stanisława Koguta - Grzegorza, który jest wiceprezesem zarządu małopolskiej Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym. Prezesem tej fundacji jest senator Kogut. Prokuratura chce postawić zarzuty również senatorowi Kogutowi, który sam zrzekł się immunitetu, a następnie zgłosił się do prokuratury celem złożenia zeznań.

Akcję wsparcia senatora na Facebooku zainicjował Robert Szczepanek z Rzeszowa – założyciel Kancelarii Prawniczej Causa Finita specjalizującej się w obsłudze prawnej deweloperów nieruchomości komercyjnych oraz sieci handlowych. Założył on na Facebooku otwartą grupę "Wspieramy Senatora Stanisława Koguta". Zaapelował, by osoby, którym Kogut pomógł, opowiedziały o doświadczeniach w swoich kontaktach z nim.

- Będziemy tutaj analizować, o co konkretnie prokuratura oskarża Senatora (niestety, niczego mu na razie oficjalnie nie przedstawiono), przeanalizujemy naturę tych zarzutów oraz wyrazimy poparcie dla tego wspaniałego człowieka - zapowiedział Szczepanek.

Grupa liczy obecnie prawie 800 osób. W zdecydowanej większości publikują one posty z pochwałami dla senatora, zapowiadają też modlitwę w jego intencji.

"Jest Pan człowiekiem, który ofiaruje nam tak wiele serca. Gdy doświadczamy różnych przeciwności losu, Pan staje się naszą jedyną "deską ratunku ". Trzeba życzliwości i dobroci, aby pomagać. Trzeba wielkości ducha, aby pomagać bezinteresownie. Trzeba odwagi, aby nie zważając na przeszkody, wytrwale i do końca wyciągnąć pomocną dłoń. Nigdy Pan nie przeszedł obok kogoś, kto potrzebował pomocy" - napisała jedna z internautek.

"Senator Stanisław Kogut zawsze bezinteresownie pomagał tym, którzy się do niego zwracali o pomoc w różnych sprawach na przestrzeni wielu ostatnich lat. Pozostaje pytanie, komu tak bardzo zależało na tym, aby zniszczyć dorobek ciężkiej pracy Senatora?" - pyta inny z użytkowników Facebooka.

"Daleko mi do PIS, co więcej, wątpię w chrześcijański i obywatelski wymiar wartości tego ugrupowania, natomiast działalność i codzienna praca Pana Senatora Stanisława Koguta potwierdza Jego zaangażowanie dla innego człowieka co w samym sobie jest wartością nas chrześcijan! To co się dzieje wokół niego to haniebna, prostacka walka polityczna, której przecież większość może powiedzieć NIE!" - twierdzi inny.

"Być może nasze posty zostaną przeczytane przez dziennikarzy, prokuratorów, sędziów i polityków zanim będzie im dane decydować o losie senatora Stanisława Koguta" - wyraża nadzieję Robert Szczepanek.