W połowie lipca dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka poinformował, że posłowie Ryszard Petru, Joanna Schmidt i Joanna Scheuring-Wielgus, którzy organizowali osobom postronnym transport na teren Sejmu, nie mogą wjeżdżać samochodem do parlamentu do końca bieżącego posiedzenia.

– Kilkoro polityków poważnie naruszyło nie tylko reguły porządkowe, ale także zaufanie, które jest zasadniczą częścią współpracy parlamentarzystów z strażnikami marszałkowskimi oraz urzędnikami Kancelarii Sejmu – mówił Grzegrzółka. 

18 lipca Ryszard Petru próbował wwieźć na teren parlamentu dwie osoby posiadające czasowo zawieszone prawo wstępu na teren i do budynków w zarządzie Kancelarii Sejmu. Gdy Paweł Kasprzak i Wojciech Kinasiewicz nie zostali wpuszczeni, wjechali na teren parlamentu w bagażniku samochodu Joanny Schmidt.

Dziś Grzegrzółka poinformował, że zakaz dla Ryszarda Petru nadal obowiązuje. "Komendant Straży Marszałkowskiej przesłał odpowiedź do p. Ryszarda Petru ws. ograniczeń związanych zawieszeniem możliwości wjazdu autem na teren Sejmu. Jak wskazano w korespondencji, zakaz nie może być cofnięty gdyż dotychczasowe działania posła nie dają rękojmi bezpieczeństwa" - napisał na Twitterze.