Według nieoficjalnych, cząstkowych wyników, zaprezentowanych przez Radio Zachód, Wadim Tyszkiewicz uzyskał 83 proc. głosów w Nowej Soli. To podobne wyniki jak przy okazji poprzednich elekcji. W 2002 roku uzyskał wprawdzie tylko 55,15 proc. głosów w drugiej turze, za to cztery lata później uzyskał już 83,51 proc. głosów. Kolejne głosowania to 86,40 proc. w 2010 roku i 85,90 proc. w 2014.

Na kolejną kadencję bez dogrywki może też liczyć Jacek Wójcicki. Prezydent Gorzowa Wielkopolskiego, którego wygrana cztery lata temu była zaskoczeniem, według cząstkowych wyników z dwóch trzecich komisji w Gorzowie ma 65 proc. głosów. Drugi - Sebastian Pieńkowski z Prawa i Sprawiedliwości - uzyskał 15 proc. Kandydat Koalicji Obywatelskiej Robert Surowiec uzyskując 8 proc. głosów przegrał nie tylko z tą dwójką, ale także z Martą Bejnar-Bejnarowicz z komitetu Kocham Gorzów (10 proc.).

Podobnie jak w Gorzowie, reelekcji praktycznie pewny może być też prezydent Zielonej Góry. Janusz Kubicki rządzi miastem od 2006 roku. Teraz, według danych z połowy komisji, poparło go blisko 60 proc. wyborców. Kolejny kandydat, Piotr Barczak z PiS, uzyskał 18 proc.

Także w Zielonej Górze z kretesem przegrał kandydat Platformy Obywatelskiej - Sławomir Kotylak uzyskał, zgodnie z cząstkowymi wynikami, 5 proc. głosów i jest to najgorszy, piąty wynik w mieście.