Krzysztof Łapiński w rozmowie z "Kulturą Liberalną" powiedział, że Prawo i Sprawiedliwość przed wyborami samorządowymi nie prowadziło prawdziwej kampanii. Jego zdanie była to "tylko mordercza aktywność premiera Morawieckiego, duża aktywność prezesa Kaczyńskiego i ciężka praca Patryka Jakiego w Warszawie. Nic poza tym".

- Diagnoza, ułożenie strategii i trzymanie się jej do końca. Tak rozumianej kampanii nie prowadził ani PiS, ani Platforma. To były jakieś ruchy od ściany do ściany - w przypadku PiS oparte na aktywności premiera Morawieckiego, który został "zajechany" - stwierdził były rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy.

 

 

Łapiński twierdzi, że nie było widać celu Prawa i Sprawiedliwości. - Co może skłonić wyborcę do pójścia do głosowania? Czy uznajemy go za łatwowiernego, powiemy, że wprowadziliśmy 500 plus i jak na nas zagłosuje, to nadal będzie miał ten program? "Dotrzymaliśmy słowa". W tym nie ma żadnej oferty - skomentował.

Słowa byłego posła PiS skomentował szef sztabu tej partii Tomasz Poręba. "Rozumiem szukanie sobie jakiegoś zajęcia w życiu i chęć zaistnienia,ale gadanie o braku kampanii PiS, gdy była intensywna, tematyczna i mobilizująca, zabawne i źle wróży:) Ale ok. Może 6 lub więcej sejmików i historyczny wynik faktycznie spadły z nieba :)" - napisał na Twitterze.