Janusz Korwin-Mikke, lider partii KORWiN, przekonywał na antenie Radia Gdańsk, że wycofał się z Parlamentu Europejskiego, "aby wziąć trochę urlopu od tej głupoty". Teraz, uznał, pora wrócić, bo "wszyscy mówią w kuluarach, że to ostatnia kadencja Parlamentu Europejskiego".

- Mam nadzieję, że będę na grobie Unii Europejskiej - mówi polityk.

Korwin-Mikke przekonywał, że traktat akcesyjny do UE w Polsce podpisali "zdrajcy", w kraju odtąd prawo unijne ma pierwszeństwo przed polskim,  z czego płynie wniosek, że Polska nie jest państwem niepodległym.

Polityk stwierdził, że jedynie jego partia, KORWiN, jest partią prawicową, tzw. uniosceptyków nazwał natomiast "narodowymi socjalistami". Socjalistą był według Korwin-Mikkego Hitler, jest nim też Obama - bo jak Adolf Hitler jest zwolennikiem przymusowego posyłania do dzieci do szkoły, związków zawodowych i ubezpieczeń społecznych.

- Mieli inne metody, ale cel był ten sam: zrobić z człowieka niewolnika - przekonywał kandydat na europosła.

Korwin-Mikke skomentował też decyzję dziennikarzy portalu OKO.press, którzy po przeanalizowaniu jego wypowiedzi uznali, że polityk "zachwala pedofilię" i złożyli doniesienie w prokuraturze.

Chodziło o takie wypowiedzi jak " z pedofilią się przesadza",  "dotykanie przez mężczyznę raczej rozbudza kobiecość i pomaga niż szkodzi", czy "lekka pedofilia nie jest szkodliwa społecznie".

W Radiu Gdańsk Korwin-Mikke kpił, że dotąd był uważany za rosyjskiego agenta, teraz - za pedofila.

- Zdecydowanie wolę, jak pedofil poklepie mi córkę po pupie, niż jak córka pójdzie na lekcję wychowania seksualnego. Po tych lekcjach dziewczyny przestają umieć kochać - skwitował.