- Przekierowaliśmy kilkadziesiąt miliardów złotych w ramach polityki społecznej. Pokazaliśmy politykę z sercem - stwierdził szef rządu na niedzielnej konwencji. - Tak jak Polska jest sercem Europy, PiS chce być sercem Polski - dodał, nawiązując do hasła wyborczego Prawa i Sprawiedliwości.

- Po wygraniu tego procesu w Luksemburgu (w którym Trybunał Sprawiedliwości UE uznał legalność polskiego podatku obrotowego od sprzedaży detalicznej - red.), gdzie wiemy, że mamy od przyszłego roku, bo jeszcze może być proces odwoławczy, ale jesteśmy coraz bardziej przekonani, że wygramy to, a nawet jeśli nie, to będziemy szukać innych ścieżek, mamy też zgodnie z obietnicą sprzed roku Fundusz Solidarnościowy, spływają do niego pierwsze pieniądze i zgodnie z obietnicą sprzed roku, chcemy przeznaczyć środki i te z wygranego procesu w sprawie podatku handlowego na comiesięczny, stały dodatek dla wszystkich tych osób, które mają orzeczenie o całkowitej niepełnosprawności, o niemożności prowadzenia jakiegokolwiek życia samodzielnie i tym ludziom chcemy w jak najkrótszym czasie, najbliższych kilku miesiącach przekazać w ramach naszej polityki stały comiesięczny dodatek - zapowiedział Morawiecki.

- Będzie to najprawdopodobniej, bo to jest liczone, ale rząd wielkości 500 zł - dla tych osób powyżej 18. roku życia, ponieważ te osoby są pozbawione w dzisiejszym systemie opieki nad osobami niepełnosprawnościami szeregu różnych dodatków - zauważył premier.

- Musimy pomagać osobom najbardziej poszkodowanym. To jest nasze zobowiązanie - dodał Morawiecki. -  Nasi oponenci opowiadali bajki, że nie można prowadzić polityki społecznej, że nie można wspierać  małych przedsiębiorców. Pokazaliśmy, że to nieprawda - stwierdził.