Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 22.05.2019 10:13 Publikacja: 21.05.2019 18:03
Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek
W tym tygodniu w Krakowie ruszył kongres gospodarczy Impact’19. W środę pojawią się na nim senaccy urzędnicy, by odpowiedzieć na pytania firm, zainteresowanych wdrożeniem w izbie refleksji „systemu automatycznego rozpoznawania mowy i mówcy”, opartego na sztucznej inteligencji. Informację o zamiarze przeprowadzenia dialogu technicznego Kancelaria Senatu zamieściła też na swojej stronie internetowej.
W materiałach wrzuconych do internetu kancelaria wyjaśnia, jak ma działać system. Wynika z nich, że komputerowy algorytm ma automatycznie rozpoznawać przemawiających senatorów, nawet wtedy gdy nie są widoczne ich twarze. System ma też identyfikować członków rządu i innych gości, choć tu nie jest wykluczona niewielka pomoc obsługi. Program ma sam się uczyć, odróżniać osoby mówiące w tym samym czasie, a nawet znać podstawowe słowa po angielsku i łacinie.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Izabela Leszczyna, Adam Bodnar, Hanna Wróblewska, Paulina Hennig-Kloska – co łączy tych ministrów? Po pierwsze,...
– Moja rola w zakresie tego postępowania zakończyła się. Na decyzje polityczne nie mam wpływu – mówił prokurato...
- Będzie mniejszy rząd, ale nie taki, że to będzie radykalna zmiana. Ministerstw będzie mniej. Premier będzie te...
Z sondażu SW Research dla Onetu wynika, że Konfederacja może odegrać kluczową rolę w tworzeniu nowego układu sił...
Moda na motocykle przybiera na sile już od kilku lat. W ubiegłym roku liczba nowych rejestracji była dwa razy wyższa niż pięć lat wcześniej.
Uczestników badania ośrodka Opinia24 dla RMF FM spytano czy w lipcu w rozmowach z bliskimi i znajomymi krytykowa...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas