Portal DoRzeczy.pl, który opublikował wyniki sondażu, wskazuje, że w porównaniu z poprzednim badaniem poparcie dla PiS spadło o 1,1 pkt. proc. Nie przeszkodziło to w wygraniu z Koalicją Europejską, która została poparta przez 38,3 proc. ankietowanych (spadek o 0,2 pkt. proc.). Według prognozy, PiS miałby dzięki tym wynikom 21 europosłów, a KE - jednego mniej (do czasu wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, po którym Polska uzyska jeden dodatkowy mandat - ma on przypaść właśnie Koalicji).

W podziale mandatów uczestniczyłyby jeszcze trzy inne ugrupowania. Na Wiosnę Roberta Biedronia chce zagłosować 7,9 proc. pytanych przez pracownię Estymator, natomiast poparcie dla Kukiz'15 oraz Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy wyniosło po 5,9 proc. Oba ugrupowania zanotowały ostatnio wzrosty - odpowiednio o 0,6 pkt. proc. i 1 pkt. proc.

Pod progiem wyborczym znalazła się koalicja Lewica Razem, popierana przez 2,6 proc. respondentów. Inne ugrupowania (które nie wystawiają list we wszystkich okręgach), uzyskały poparcie 0,6 proc.

Według badania, frekwencja w wyborach do Parlamentu Europejskiego ma wynieść 37 procent.

Badanie przeprowadzono w dniach 22-23 maja 2019 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1038 dorosłych osób metodą CATI.