Jak wynika z naszych informacji, decyzje o dalszym działaniu w tej sprawie (w tym o ewentualnej dymisji lub szybkich zmianach w prawie) zapadną w ciągu najbliższych kilkunastu godzin, być może na początku przyszłego tygodnia.

- Losy Kuchcińskiego się ważą, ale żadne decyzje prezesa na tym etapie jeszcze nie zapadły - zastrzega nasz rozmówca, ważny polityk PiS.

W obozie Zjednoczonej Prawicy sprawa lotów marszałka, która szybko stała się jednym z głównych tematów politycznych tych wakacji, budzi coraz większą irytację.

W sobotę szef sztabu PiS i jeden z najbliższych współpracowników Jarosława Kaczyńskiego, europoseł i były szef MSWiA Joachim Brudziński wprost stwierdził, że w tej sprawie potrzebne jest "przepraszam".

- Dużo będzie zależało od poczynań marszałka w ciągu najbliższych godzin - twierdzi nasz rozmówca z PiS. Nasz informator przyznaje jednak, że coraz trudniej publicznie całej sprawy bronić.

Wielu polityków PiS było zaskoczonych skalą całej sprawy, co tylko pogłębiło irytację w szeregach partii. Nasi rozmówcy są jednak podzieleni w opiniach, czy prezes Kaczyński doprowadzi do zmiany na stanowisku marszałka Sejmu.

Pod koniec przyszłego tygodnia, w piątek, planowana jest sejmowa debata nad wnioskiem PO o odwołanie marszałka.