Marsz Niepodległości. Bosak: Trudno oczekiwać, że polscy patrioci zrezygnują ze swoich praw obywatelskich

Kiedy protestowała branża fitness, policja wzywała do rozejścia się i wystawiała mandaty. Kiedy protestujący przeciw orzeczeniu TK blokowali ulice, policja nie wystawiała mandatów - mówił w radiowej Trójce poseł Konfederacji Krzysztof Bosak zaznaczając, że nie rozumie tej dysproporcji i nierównomierności.

Aktualizacja: 05.11.2020 12:43 Publikacja: 05.11.2020 10:56

Krzysztof Bosak

Krzysztof Bosak

Foto: Fotorzepa, Jakub Czermiński

zew

11 listopada ulicami Warszawy przechodzi tradycyjnie Marsz Niepodległości. Czy powinien odbyć się także w tym roku? - To decyzja organizatorów, Stowarzyszenia Marsz Niepodległości - powiedział Krzysztof Bosak, pytany o tę kwestię w Programie Trzecim Polskiego Radia. Na pytanie, czy weźmie udział w marszu poseł Konfederacji odparł, że tak, o ile pozwolą mu na to obowiązku rodzinne i zawodowe.

Rząd Mateusza Morawieckiego z uwagi na epidemię koronawirusa postanowił, że w zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć nie więcej niż 5 osób. Na pytanie, czy wobec tego Marsz Niepodległości odbędzie się jako zgromadzenie spontaniczne, Krzysztof Bosak odpowiedział: - Prawdopodobnie tak.

Pozostało jeszcze 81% artykułu

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Polityka
Donald Tusk po posiedzeniu RBN: Postawiłem kwestię wiarygodności wyborów
Polityka
Andrzej Duda: W tej sprawie rząd i ja mówimy jednym głosem
Polityka
Roman Giertych mówi o fałszerstwach w wyborach prezydenckich. Nie dostał protokołów z SN
Polityka
Kidawa-Błońska o II turze wyborów: Ponowne przeliczenie głosów uspokoiłoby nastroje
Materiał Promocyjny
Bank Pekao nagrodzony w konkursie The Drum Awards for Marketing EMEA za działania w Fortnite
Polityka
Wiceminister odchodzi z rządu Donalda Tuska. Podaje powody