Minister podkreślał, że "skoro prezydent USA został wyłączony z sieci, ocenzurowany poprzez blokadę jego konta na wielu serwisach społecznościowych, to można powiedzieć, że każdy obywatel może poczuć się zagrożony".

Andruszkiewicz podkreślał, że w "suwerennym państwie międzynarodowe korporacje, które często ideowo się z Polakami nie zgadzają" nie mogą decydować "o tym, kto i w jaki sposób może wyrażać swoje poglądy, wiarę i wartości w internecie. - Nie chcielibyśmy całkowicie oddawać im naszej wolności – dodał.

Minister przekonywał, że konieczne jest stworzenie takich przepisów w polskim prawie, aby "zabezpieczyć interes i wolność obywateli".

- Po drugie, musimy pilnować, żeby ktoś w tym prawie nie uznał np., że można usuwać treści ze względów ideologicznych. Musimy tutaj mocno walczyć o nasz polski punkt widzenia – zaznaczył.

Andruszkiewicz zapowiedział, że regulacji prawnych w tym zakresie należy spodziewać się w pierwszym kwartale 2021 roku.

Jak mówił "musimy zrobić wszystko, żeby zabezpieczyć polskie prawa i patrzeć na to, w którą stronę idzie świat".

- Jesteśmy pewni, że dojdzie do zwarcia cywilizacyjnego między cywilizacją chrześcijańską a cywilizacją śmierci, która dominuje na Zachodzie. W związku z tym trendy związane z antycywilizacją będą również przenoszone do internetu – ostrzegł Andruszkiewicz.